Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Finisz przygotowań Stali Kraśnik do piłkarskiej wiosny coraz bliżej

16.02.2021 Print
Finisz przygotowań Stali Kraśnik do piłkarskiej wiosny coraz bliżej

Już tylko niespełna 2 tygodnie, jeśli planów nie pokrzyżuje sytuacja związana z pandemią lub pogoda, pozostały do wznowienia rozgrywek III ligi po zimowej przerwie. W tym tygodniu Stal Kraśnik kończy zaplanowane na okres przygotowawczy mecze kontrolne. Do rozegrania zostały jeszcze 2 spotkania. Jak na razie w zespole zakontraktowani zostali 4 nowi zawodnicy.
 

W dotychczasowych meczach kontrolnych podopieczni trenera Marcina Wróbla cztery razy schodzili z boiska jako zwycięzcy (w meczach z KSZO Ostrowiec, Stalą Stalowa Wola, Pogonią Staszów i OKS Opatów), jeden mecz zremisowali (z Avią Świdnik) i jeden mecz przegrali (z Bronią Radom). Do rozegrania zostały im jeszcze dwa sparingi, z Tomasovią Tomaszów Lubelski (w środę) i Lublinianką Lublin (w sobotę).
 W trakcie okresu przygotowawczego przez treningi i mecze kontrolne Stali przewinęło się wielu zawodników zainteresowanych grą w kraśnickim klubie. Jak na razie zdecydowano się podpisać umowy z 4 z nich. Są to:

- Kamil Łokieć (22-letni pomocnik) - wychowanek OKS Opatów, występował w KSZO Ostrowiec Świętokrzyski (77 meczów w III lidze, 4 bramki, 27 występów w CLJ, 3 bramki) i Alicie Ożarów,

- Kamil Woźniak (21-letni obrońca ) - wychowanek Cracovii Kraków, występował w Hutniku Kraków, Stali II Mielec, Siarce II Tarnobrzeg, Siarce Tarnobrzeg (33 mecze w II lidze) i Pelikanie Łowicz (17 meczów w III lidze).

- Jakub Mażysz (26-letni napastnik) - wychowanek Siarki Tarnobrzeg, grał w Łysicy Bodzentyn, Świcie Nowy Dwór Mazowiecki, Stali Stalowa Wola (5 meczów w II lidze), Alicie Ożarów, Wiśle Puławy, Novelda CF (Hiszpania) i Wiśle Sandomierz;

- Mateusz Wójcicki (19 letni bramkarz) – grał w Widoku Lublin, drużynach juniorskich Motoru Lublin i Lubliniance.


Stal po rundzie jesiennej 4. grupy III ligi zajmuje 15. miejsce z dorobkiem 22 punktów (gra 21 zespołów). Tabeli przewodzi Wisła Puławy (48 pkt.).

 

Zdjęcia wykorzystane w tekście pochodzą z weekendowego meczu Stali z Avią.

foto Jacek Nowoświatłowski/www.stalkrasnik.pl


Paweł Bieleń