Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

IV ligowa FKS Stal Kraśnik zaprezentowała się kibicom przed zbliżającą się rundą wiosenną

22.03.2023 Print
Wczoraj w Sali Kinowej Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku odbyła się oficjalna prezentacja pierwszego zespołu FKS Stal Kraśnik. Prowadzący Waldemar Wójtowicz powitał wszystkich kibiców oraz gości, przekazując głos Prezesowi klubu Marcinowi Jędrasikowi. Podczas wystąpienia Prezes zaprezentował projekt drużyny, która w oparciu o młodych zawodników z powiatu kraśnickiego oraz doświadczonych wychowanków klubu ma stanowić o sile zespołu występującego na IV ligowych boiskach. W sztabie szkoleniowym zespołu pierwszym trenerem jest Daniel Szewc, asystentem Marcin Jędrasik, a fizjoterapeutą Kacper Gołofit.

Na scenie mogliśmy zobaczyć kadrę 23 zawodników, którzy w zeszły weekend w swoim pierwszym spotkaniu w obecnej rundzie pokonali drużynę z Piotrowic 2:1. Poza zasłużonymi zawodnikami wywodzącymi się z Kraśnika, jakimi są Damian Pietroń, Kamil Król czy Paweł Zięba, mogliśmy również zobaczyć młodych zawodników, którzy w większości są wychowankami klubów MUKS Kraśnik i Ruch Popkowice.

W tym roku FKS Stal Kraśnik obchodzi 75-lecie działalności klubu. Miasto Kraśnik przez ostatnie 5 lat wsparło w formie dotacji FKS Stal Kraśnik kwotą ponad 1,2 miliona złotych. Poza wsparciem finansowym miasto udziela 99% bonifikaty na wynajem obiektów sportowych.

Całemu zarządowi, sztabowi szkoleniowemu oraz zawodnikom życzymy samych sukcesów w nadchodzącej rundzie.

#przyjaznyKraśnik

MS