Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

KPWiK zachęca do budowanie przyłączy. Koszty niezbędnej dokumentacji spółka bierze na siebie

11.12.2019 Print
Zdjęcie - KPWiK zachęca do budowanie przyłączy. Koszty niezb...

Kraśnickie Przedsiębiorstwo Wodociągów i Kanalizacji realizuje, dzięki środkom unijnym, projekt pn. „Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Kraśnik”. I zachęca mieszkańców do budowy przyłączy, oferując pokrycie kosztów wykonania dokumentacji.
Celem Projektu jest zwiększenie liczby ludności korzystającej z ulepszonego systemu zaopatrzenia w wodę i odprowadzania ścieków komunalnych na terenie aglomeracji Kraśnik. W 2017 r. KPWiK zakończyło budowę sieci kanalizacyjnej w rejonie Al. Tysiąclecia  i aktualnie prowadzone są prace wzdłuż ulicy Urzędowskiej. Nowa sieć powstanie też w następujących rejonach (prace potrwają do 2022 r.):

- „Budzyń” ulice: Świerkowa, Piaskowa, Długa, Urzędowska; 

- „Bojanówka” ulice: Suchyńska, Filaretów, Prusa, Bojanowska;

- „Ośrodek” ulice: Kościuszki, Cegielniana, Młyńska, Żytnia, Oboźna, Łąkowa;

- „Stacja Kolejowa” ulice: Przemysłowa, Kolejowa, Towarowa, Obwodowa, Wojskowa, Powstańców Śląskich, Lipowa, 3 – maja, Wojska Polskiego, Komisji Edukacji Narodowej, Małachowskiego, Kołłątaja, Konarskiego, Dygasińskiego, Staszica, Zakrzowiecka, Brzozowa, Gajowa, Orzechowa;

- „Zarzecze I” ulice: Przemysłowa, Janowska.

Podłączenie do sieci wiąże się z dopełnieniem wielu formalności oraz kosztami. Wychodząc naprzeciw tym potrzebom, na wniosek właściciela nieruchomości, który zechce podłączyć się do sieci kanalizacyjnej wykonanej w ramach tego projektu, KPWiK wykona NA WŁASNY KOSZT niezbędną dokumentację, zgodną z obecnie obowiązującymi przepisami, partycypując tym samym w kosztach wykonania przyłącza kanalizacyjnego.
Szczegółowe informacje można uzyskać w KPWiK pod numerem 81 825 68 09 wew. 307.

 
AB