Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Kraśnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc” kontynuuje termomodernizację bloków

14.05.2021 Print
Zdjęcie - Kraśnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc” kontyn...
Cieplej, oszczędniej, a przy okazji bardziej estetycznie. Kraśnicka Spółdzielnia Mieszkaniowa „Pomoc” kontynuuje w tym roku projekt termomodernizacji budynków wielorodzinnych, na który pozyskała dużą, bo w wysokości prawie 2,5 mln zł, unijną dotację.

W jego ramach zaplanowana jest termomodernizację 7 bloków. Już zrealizowane zostały prace przy blokach Chopina 5, Chopina 7 i Dworaka 3, a na finiszu są na Chopina 4. Rozpoczynają się z kolei na Urzędowskiej 30, a w najbliższym czasie budowlańcy przystąpią do działania na blokach przy ul. Piaskowej 26 i 28.


 

Zakres prac obejmuje nie tylko docieplenie ścian zewnętrznych, ale także m.in. stropów piwnic i dachów, wymianę stolarki okiennej i drzwiowej, grzejników w częściach wspólnych budynków.
 

Na blokach montowane są ponadto panele fotowoltaiczne, które spowodują oszczędności w wydatkach na energię elektryczną. Podobny cel ma też montaż nowoczesnych systemów zarządzania energią i oświetlenie części wspólnych w technologii LED.


 

Co warto podkreślić, ekologiczny aspekt tego przedsięwzięcia to nie tylko mniejsze straty ciepła i oszczędności w wydatkach na energię, ale także montaż budek lęgowych dla ptaków oraz schronów dla nietoperzy.


bub