Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Kraśnicka „Złota Rączka" działa już ponad 2 lata

18.10.2021 Print
Kraśnicka „Złota Rączka" działa już ponad 2 lata

Wykonanie nawet drobnych prac naprawczo – montażowych w domu może być dla seniora dużym problemem. Dlatego to do nich właśnie skierowany jest kraśnicki projekt „Złota rączka dla seniora 70+”.

 

- Średnio miesięcznie w ramach projektu wykonywanych jest w domach seniorów około 40 różnego rodzaju napraw przez zatrudnionych w ramach projektu pracowników technicznych - mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.
 

Starsi mieszkańcy Kraśnika najczęściej zgłaszają problemy z hydrauliką i elektryką, m.in. cieknącym kranem, zatkanym odpływem, awarią oświetlenia. Większość zgłoszeń dotyczy niewielkich usterek, np. wymiany żarówki, wymiany uszczelek w kranie. Zdarzają się jednak również naprawy wymagające większego nakładu pracy i środków.


 

Usługa jest darmowa pod warunkiem, że koszt zakupu potrzebnych do naprawy części nie przekroczy 30 złotych. Wydatki ponad tę sumę musi pokryć zamawiający, ale co ważne o zakup części martwi się osoba wykonująca naprawę. Zgłoszenia napraw przyjmowane są w godzinach 10:00 – 18:00 od poniedziałku do piątku pod nr tel. 724 708 148.

- Cieszę się, że kraśniczanie chętnie z tej pomocy korzystają i co ważne chwalą monterów za dobrze wykonaną pracę. Projekt „Złota rączka dla seniora 70+” na zlecenie Miasta Kraśnik realizuje kraśnickie Stowarzyszenie Centrum Wolontariatu. Obecna edycja zakończy się 31 grudnia, ale, widząc duże zainteresowanie naszych seniorów, będziemy go kontynuować - dodaje burmistrz Wilk.

 

#PrzyjaznyKraśnik #KraśnikBudujemy


Paweł Bieleń