Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Ligi pływackie

28.09.2020 Print

W Ostatni weekend wznowiono starty w wojewódzkich ligach pływackich. Najpierw, 26 września, wystartowali młodsi zawodnicy w Lidze Wojewódzkiej Dzieci i Młodzików 11-12 lat, a 27 września ścigali się starsi w Lidze Wojewódzkiej Open ( 13 lat i starsi). Obie imprezy rozegrano w Zamościu i były to z nazwy III rundy tych lig, choć tak naprawdę drugie z kolei ( II rundy miały być rozegrane w kwietniu i zostały, wiadomo z jakiego powodu, odwołane).

Zawodnicy UKP Fala Kraśnik wystąpili w obu imprezach, choć w bardzo okrojonym składzie. W związku z remontem krytej pływalni MOSiR w Kraśniku, od połowy września trenują dojeżdżając codziennie do Ożarowa. Taka sytuacja spowodowała zredukowanie ilości zawodników do ok. 30% dotychczas trenujących. Siłą rzeczy zostali tylko ci najbardziej „zdeterminowani”. Dlatego w Lidze Dzieci wystartowały tylko 3 dziewczynki ( 11-letnia Blanka Konopka i 10-letnie Emilia Surowiec i Nikola Dzięgielewska) i choć ustanawiały swoje rekordy życiowe nie zdołały uplasować się w czołówce. Natomiast starsi zawodnicy Fali wciąż utrzymują się w wysokiej formie. Szczególnie 13-letnia Amelia Wysocka, która potwierdziła w Zamościu, że jest obecnie najlepszą sprinterka w województwie lubelskim. Zwyciężając na 50 i 100m st. dowolnym została tez najlepszą zawodniczką III rundy Ligi Open. Zwycięstwo odniósł też Piotr Borsuk wygrywając wyścig na 100m st. grzbietowym. Na podium stanęli także: Maja Ryfka ( dwukrotnie II miejsce na 100m st. grzbietowym i 50m st. motylkowym), Błażej Paszkowski ( dwukrotnie II miejsce na 50m st. dowolnym i 50m st. motylkowym), Anna Wilk ( II miejsce na 50m st. klasycznym i III miejsce na 100m st. zmiennym), Paweł Bucoń (II miejsce na 100m st. grzbietowym), Wojciech Siekaczyński (III miejsce na 100m st. grzbietowym) i Gabriela Surowiec (III miejsce na 100m st. grzbietowym). Świetnie startowały tez nasze sztafety 4x50m st. zmiennym). Chłopcy ( P. Bucoń, Dawid Dzięgielewski, B. Paszkowski i P. Borsuk) zwyciężyli, a dziewczęta (G. Surowiec, A. Wilk, M. Ryfka i A. Wysocka) zajęły II miejsce. Te osiągnięcia dały Fali, pod nieobecność najlepszej w województwie ekipy AZS UMCS Lublin, zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej III rundy i prowadzenie w rywalizacji całej Ligi po dotychczas rozegranych zawodach.

Kolejne rundy lig wojewódzkich zaplanowane są na 16 i 17 października. Ze względu na epidemię, nie ma jednak pewności, że zostaną rozegrane.