Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Magistrat dostarczy mieszkańcom maseczki ochronne

08.04.2020 Print
Magistrat dostarczy mieszkańcom maseczki ochronne

Kraśnicki samorząd rozpoczyna dziś akcję dostarczania maseczek ochronnych mieszkańcom. Magistrat zakupił 35 tys. sztuk maseczek: - Postaramy się trafić do jak największej liczby kraśniczan przed świętami, ale w razie konieczności będziemy kontynuować dostarczanie maseczek w przyszłym tygodniu – wyjaśnia burmistrz Wojciech Wilk.  

Urząd Miasta zamówił 35 tys. sztuk dwuwarstwowych maseczek wielokrotnego użytku z certyfikatem Oeko-Tex. Należy je prać po każdym użyciu w temperaturze max 80 ℃ i prasować w temp. max 100℃ (informacja od producenta będzie na opakowaniu). Duża część z nich trafi do domów i mieszkań jeszcze przed Świętami Wielkanocnymi. Będą one przekazywane do skrzynek pocztowych, stąd prośba do mieszkańców z osiedli bloków wielorodzinnych o umożliwienie wejścia wolontariuszom z magistratu do klatek schodowych: - Prosimy o niewychodzenie po maseczki. Ze względów bezpieczeństwa nie ma możliwości ich osobistego odbioru. Będą one zapakowane i zostaną umieszczone w skrzynkach – mówi burmistrz Wilk. 

Część zamówienia już dotarła do magistratu, a część jest w trakcie realizacji. Podstawą do rozdysponowania maseczek na poszczególne domy i mieszkania jest liczba osób zameldowanych pod danym adresem: - Pamiętajmy, że maseczki nie są stuprocentowym sposobem na uchronienie się przed zakażeniem, ale ograniczają taką możliwość, dlatego warto nosić je w miejscach publicznych – podkreśla Wojciech Wilk.

Daniel Niedziałek