Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Medale w Mistrzostwach Polski Juniorów w Pływaniu

19.07.2021 Print

Dwa razy mistrz! Dwa razy wicemistrz!
W dniach 15-18 lipca odbyły się imprezy mistrzowskie w pływaniu – w Oświęcimiu Mistrzostwa Polski Juniorów 15 lat, w Warszawie Mistrzostwa Polski Juniorów 16 lat, a w Bydgoszczy Mistrzostwa Polski Juniorów 17-18 lat. We wszystkich imprezach startowali zawodnicy UKP Fala Kraśnik.
Największa, bo czteroosobowa grupa wystartowała w Oświęcimiu. Oni też odnosili największe sukcesy. Szczególnie zadowolony ze swoich startów wrócił do Kraśnika (a właściwie do Urzędowa, gdzie mieszka) uczeń Szkoły Mistrzostwa Sportowego w Lublinie – Błażej Paszkowski. Został podwójnym mistrzem Polski (50 i 200m st. grzbietowym) i podwójnym wicemistrzem Polski ( 100m st. grzbietowym i 100m st. motylkowym)! Ten wielki sukces okrasił też rekordami klubu na wszystkich wymienionych wyżej dystansach! Pozostałej trójce zawodników nie udało się tym razem wywalczyć medali, choć było bardzo blisko. Wszyscy bowiem pływali w finałach A ( 8 zawodniczek/zawodników) na swoich dystansach. Bardzo wysokie ( choć jak mówią „najgorsze dla sportowca”) IV miejsce wywalczyła na dystansie 1500m st. dowolnym Anna Wilk. Ania zajęła także VI lokatę na 800m st. dowolnym i pływała w finałach na 400m st. zmiennym i 200m st. klasycznym ( na tym dystansie ustanowiła rekord klubu). VI miejsce na 200m st. grzbietowym wywalczyła też Maja Ryfka, choć apetyty były nieco większe bowiem awansowała do finału z 3 czasem. Maja pływała także w finałach na 50 i 100m st. grzbietowym oraz 200m st. zmiennym. Rewelacyjne starty zaliczył też Rafał Wójcik, który dość niespodziewanie, ale zupełnie zasłużenie, zajął VII miejsce na 1500m st. dowolnym. Rafał dzielnie walczył też w finałach na 400 i 800m st. dowolnym oraz 200m st. motylkowym.
Nasi starsi zawodnicy to też uczniowie Szkoły Mistrzostwa Sportowego. Oliwia Sosnówka (SMS Ostrowiec Świętokrzyski) startowała w Warszawie i w najlepszym swoim starcie na 200m st. motylkowym była pierwsza rezerwą finału B. Natomiast Piotr Borsuk (SMS Lublin) występujący w Bydgoszczy zajął VII miejsce w finale B na 200m st. grzbietowym.
Dla części zawodników Fali w wieku od 14 do 18 lat to jeszcze nie koniec sezonu letniego. Są tacy, którzy zamierzają wystartować za dwa tygodnie w Mistrzostwach Polski w Pływaniu Długodystansowym na Wodach Otwartych. A jak się przygotowują do startu można zobaczyć nad naszym kraśnickim zalewem.