Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Miasto pomoże w zakupie węgla po preferencyjnej cenie

03.11.2022 Print
Zdjęcie - Miasto pomoże w zakupie węgla po preferencyjnej ce...

W związku z podpisaniem przez prezydenta RP ustawy o zakupie preferencyjnym paliwa stałego przez gospodarstwa domowe Miasto Kraśnik przystąpi do udzielenia pomocy mieszkańcom w zakresie zakupu węgla.


Od dziś w Urzędzie Miasta na ul. Lubelskiej 84 można składać wnioski w tej sprawie. Została też uruchomiona infolinia.    

Zgodnie z przyjętą ustawą do dokonania preferencyjnego zakupu węgla uprawniona jest osoba fizyczna w gospodarstwie domowym, która spełnia warunki uprawniające do otrzymania dodatku węglowego. Prawa zakupu węgla od gminy nie będą mieć osoby, które już zakupiły węgiel po cenie niższej niż 2000 zł brutto. Wniosek o zakup preferencyjny zawiera oświadczenie, że ani wnioskodawca, ani żaden członek jego gospodarstwa domowego nie kupili węgla na sezon grzewczy 2022–2023 po cenie niższej niż 2000 zł brutto za tonę. W ramach zakupu preferencyjnego członek gospodarstwa domowego będzie mógł kupić węgiel w dwóch partiach: do końca 2022 r. i w okresie od 1 stycznia do 30 kwietnia 2023 r., po maksymalnie 1,5 tony w każdej. 

Zakup węgla po preferencyjnej cenie będzie możliwy wyłącznie na podstawie wniosku, a odpowiedni druk dostępny jest w załączeniu pod tekstem oraz w Urzędzie Miasta (kancelaria na parterze). Po złożeniu wniosku w magistracie mieszkańcy zostaną poinformowani o terminie odbioru węgla i konieczności uregulowania płatności. Odbiór ze składu będzie możliwy po uiszczeniu w Urzędzie Miasta opłaty za zakupiony węgiel i przedstawieniu faktury za jego nabycie. Szczegółowe Informacje dostępne są pod numerem telefonu: 81 825 15 57 (godz. 7:30 – 15:30, we wtorki godz. 8:00 – 16:00).
 
Cena sprzedaży węgla dla mieszkańca nie będzie wyższa niż 2000 zł za tonę i nie obejmuje kosztów transportu węgla ze składu do gospodarstwa domowego mieszkańca. Miasto Kraśnik nie będzie organizować transportu węgla ze składu do gospodarstwa domowego.

Daniel Niedziałek