Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Modernizacja krytej pływalni idzie zgodnie z planem

29.07.2021 Print

W drugiej połowie przyszłego roku kraśniczanie i nie tylko będą mogli korzystać z nowoczesnego obiektu pływackiego. W Kraśniku będzie miejsce zarówno na wodną rekreację, jak i rozwijanie sportowych talentów naszych pływaków.
 

- Gruntowna modernizacja naszej krytej pływalni to jedna z najpoważniejszych inwestycji jakie obecnie realizujemy w Kraśniku. Tym bardziej cieszy fakt, że wszystkie prace przebiegają zgodnie z harmonogramem - mówi burmistrz Wojciech Wilk.


Wykonawca zakończył już roboty fundamentowe w części basenowej. Zrobione są konstrukcja niecek basenu sportowego, brodzika, basenu rekreacyjnego oraz wodnego placu zabaw. Postępują także prace w branży sanitarnej związane z technologią uzdatniania wody basenowej – wyprowadzenie instalacji z niecek, wyposażenie pomieszczeń technicznych w podbaseniu.


 

Równolegle realizowana jest przebudowa części administracyjnej pływalni. Zakończono roboty murowe, wylano posadzki oraz rozprowadzono instalacje wodno-kanalizacyjne. Wykonano także konstrukcję stalową zadaszenia tarasu.


- Do końca bieżącego roku wykonawca ma zakończyć prace związane z konstrukcją i pokryciem dachu oraz montażem stolarki okiennej i drzwiowej. Chodzi o to, by w okresie zimowym skupić się na pracach wykończeniowych wewnątrz budynków - mówi burmistrz Wilk. - Przypomnę, że główna niecka naszej pływalni będzie miała wymiary umożliwiające rozgrywanie zawodów sportowych. Będą basen dla dzieci z atrakcjami wodnymi, zjeżdżalnia ślimakowa, basen rekreacyjny z hydromasażami, sauna mokra i sucha, pomieszczenie gastronomiczne.


Paweł Bieleń