Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

MUKS Kraśnik świętował 20-lecie istnienia

19.11.2021 Print
MUKS Kraśnik świętował 20-lecie istnienia
20 lat temu za sprawą Waldemara Drozda i Dariusza Matysiaka w Kraśniku zaczęła się piękna, sportowa historia, która, z sukcesami, trwa nadal. Wczoraj świętowaliśmy 20-lecie MUKS Kraśnik.

 

Przez dwie dekady działalności przez klub przewinęło się około 1000 zawodników. Ich szkoleniem zajmowało się w sumie kilkunastu trenerów. Teraz tworzy go blisko 200 młodych adeptów piłki nożnej i 7 szkoleniowców. MUKS ma na swoim koncie wiele sukcesów w rozgrywkach młodzieżowych organizowanych przez LZPN, rozgrywkach międzyszkolnych czy w Turniejach Z Podwórka na Stadion o Puchar Tymbarku.

 

Klub miał w swojej historii wielu reprezentantów kadry wojewódzkiej, kilku w młodzieżowych reprezentacjach Polski. Wielu reprezentowało lub reprezentuje kluby na szczeblu centralnym. Sztandarowym wychowankiem i wzorem dla obecnych zawodników MUKS-u jest Damian Szymański - zawodnik AEK Ateny, reprezentant Polski, nasz bohater z niedawnego meczu Polska – Anglia.

 

- Serdecznie gratuluję i dziękuję tym wszystkim, którzy tworzyli i tworzą MUKS Kraśnik obecnie, trenerom, działaczom, zawodnikom i rodzicom zawodników – mówi burmistrz Wojciech Wilk. - Prezesowi Konradowi Szmyrgale oraz pozostałym trenerom życzę wielu dalszych sukcesów szkoleniowych i satysfakcji ze swojej pracy, a zawodnikom, by spełniali swoje sportowe marzenia, grali w najlepszych polskich i zagranicznych klubach, dostąpili zaszczytu gry z orzełkiem na piersi.

Paweł Bieleń