Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

NIE nowotworom u dzieci. Bezpłatne badania na początku listopada

27.10.2021 Print

Przypominamy, że już w przyszłym tygodniu, w dniach 4-6 listopada, wspólnie z  Fundacją Ronalda McDonalda organizujemy bezpłatne badania USG pod hasłem „NIE nowotworom u dzieci”. Towarzyszyć im będzie organizowana przez Miasto Kraśnik i Fundację DKMS rejestracja dawców szpiku.

Akcja skierowana jest do małych kraśniczan w wieku od 9 miesięcy do 6 lat włącznie. Będzie to kompleksowe badanie USG jamy brzusznej i układu moczowo-płciowego. Ambulans Fundacji będzie zlokalizowany na parkingu przy Urzędzie Miasta, ul. Lubelska 84.

 

Zapisy będą prowadzone tylko w najbliższy piątek, 29 października, w godz. 9:00 – 14:00. Czekać będziemy na nie pod tel. nr 81 825 15 57 (do tego czasu linia będzie nieaktywna). 

 

Pamiętajmy, że profilaktyka to najlepszy sposób, by wykryć i często skutecznie wyleczyć jakieś, nawet poważne schorzenie. Zadbajmy o nasze dzieci.

 

Jeśli chodzi o rejestrację dawców szpiku, to może zostać nim każdy ogólnie zdrowy człowiek pomiędzy 18 a 55 rokiem życia i nieposiadający znacznej nadwagi. 

 

Każdy chętny do zarejestrowania jako dawca otrzyma pakiet rejestracyjny, w tym zestaw do samodzielnego pobrania wymazu z wewnętrznej strony policzka. Z próbki wykonywana będzie typizacja antygenów zgodności tkankowej. 

 

Wyniki wraz z danymi z formularza wprowadzane zostaną do bazy Dawców. Proces trwa ok. 2-3 miesiące. Zachęcamy do udziału.

PB