Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Niezwykłe show w Amfiteatrze już w najbliższą sobotę - XII Festiwal Śladami Singera

13.07.2022 Print

Pamiętacie? W najbliższy piątek i sobotę gościmy w Kraśniku 12. Międzynarodowy Festiwal „Śladami Singera”! Przedstawiamy Wam tegorocznych bohaterów zapierającego dech w piersiach widowiska „Przyjaciele Sztukmistrza”!

Aleksandra Klimasz
Akrobatka. W wieku 6 lat rozpoczęła swoją przygodę z akrobacjami sportowymi. Jest złotą i srebrną medalistką Mistrzostw Polski i Europy w kategorii grup i par kobiet. Po zakończeniu kariery akrobatycznej i ukończeniu studiów zaczęła występować w cyrkach na całym świecie, m.in. w Chile, gdzie wygrała festiwal South American Traditional Circus, a także w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych, Hiszpanii i na Malcie.

Fabian Vasquez
Aktor fizyczny, żongler, reżyser i nauczyciel cyrku. Prowadzi swoje badania i pracę od ponad 17 lat wokół sztuk performatywnych i cyrku społecznego. Poprzez laboratoria badawcze bada linie mowy ciała, takie jak manipulacja przedmiotami, teatr fizyczny, teatr masek i taniec. Pracował jako nauczyciel cyrku w instytucjach w Chile, Brazylii, Hiszpanii, Brazylii, Argentynie i Polsce.

Lena Witkowska
Wokalistka, Aktorka. Z wykształcenia kulturoznawca (US, UAM), ukończyła XII Akademię Praktyk Teatralnych Gardzienice. Obecnie twórczyni zespołu REJS (muzyka w inspiracji piosenki aktorskiej), współtwórczyni zespołu  CUKRY (folk wiejski, folk miejski). Zdobywczyni Grand Prix, Tukana Publiczności i i Tukana Dziennikarzy na 42 Festiwalu Przeglądu Piosenki Aktorskiej we Wrocławiu w 2022.

Tiny Beat
Beatboxer z Czech z pasją do muzyki elektronicznej i 15-letnim doświadczeniem na scenie. Wielokrotny czeski mistrz beatbox i TOP 16 na Wolrd Beatbox Battle Championship. Obecnie bardziej niż na rywalizacji skupia się na byciu dobrym wykonawcą, lubi łączyć swoją sztukę beatboxingu z innymi muzykami i artystami wszelkiego rodzaju. (Beatbox - sztuka artykułowania zrytmizowanego dźwięku ustami).

Gilad Shabtay
Klaun i cyrkowiec z Izraela mieszkający w Berlinie. Studiował cyrk w Hiszpanii, taniec w Izraelu, teatr we Francji i grał różne spektakle w 23 krajach. Z wielką pasją do niewerbalnej komedii gra teraz postać Włóczęgi, którym jest... on sam.

Paula Passaro
urodziła się w Argentynie. W 2004 roku rozpoczęła karierę w cyrku. Kiedy już tam weszła, odłożyła na bok wszystkie swoje poszukiwania, by odkryć ten ŚWIAT. Specjalizuje się w akrobatyce powietrznej, ale rozwija się także w innych dyscyplinach. Szuka nowych form i nowych wyzwań. Występuje w Ameryce Łacińskiej i Europie. Artystka w ruchu, między powietrzem, a ziemią.

Mateusz Roger Strzempa
pianista akordeonista, kompozytor, aranżer, organizator wydarzeń na terenie Lublina oraz Warszawy. Na swoim koncie zapisał udział w wielu koncertów i festiwalach organizowanych w Polsce i za granicą. Muzyka, którą wykonuje, jest bardzo zróżnicowana, jednak cały czas pozostaje w klimatach rozrywkowych i jazzowych. Laureat nagrody akompaniatora na VI Ogólnopolskim Festiwalu Wschody.

Michał Rycaj
Piłkarski Freestyler oraz 3-krotny Mistrz Świata Freestyle Football (2013, 2015, 2018). Przygodę z trikami rozpoczął w 2005 roku. Jego drugą pasją jest tworzenie muzyki. Michał jest producentem muzycznym i gitarzystą. Aktualnie pracuje nad swoim debiutanckim albumem instrumentalnym.

Arkadiusz Ziętek
twórca teatralny urodzony w Lublinie. Wieloletni kierownik artystyczny Interkunst e.V. w Berlinie.
W swoich międzynarodowych projektach łączy różne dyscypliny sceniczne zapraszając do nich aktorów, muzyków, tancerzy, artystów cyrkowych. Kładąc duży nacisk na interaktywność i spontaniczność stara się zacierać granice między sceną i widownią. Jako reżyser, aktor, trener, scenarzysta angażuje się w projekty dotyczące problemów społecznych.

Witold Dąbrowski
animator kultury, aktor, storyteller. Zastępca dyrektora Ośrodka „Brama Grodzka – Teatr NN”, w którym organizował lub współorganizował setki wydarzeń kulturalnych. Jednym nich jest ten festiwal, w którym od początku pełni rolę dyrektora.
 
To trzeba zobaczyć!
Serdecznie zapraszamy na niezwykłe show!
Amfiteatr Kraśnicki, ul. Festiwalowa, godzina 20:00.
Dagmara Okulus