Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Nowe lampy na ul. Makuszyńskiego

22.10.2021 Print
Zdjęcie - Nowe lampy na ul. Makuszyńskiego

Od początku obecnej kadencji samorządu przykładamy dużą wagę do poprawy jakości oświetlenia w naszym mieście. Wymieniamy stare lampy drogowe i budujemy nowe, energooszczędne oświetlenie ledowe. Kolejna taka inwestycja zrealizowana została na ul. Makuszyńskiego.

 

W ramach tego zadania zamontowane zostały 4 lampy oświetlenia ulicznego typu LED wraz z niezbędnym okablowaniem, szafką oświetleniową oraz elementami towarzyszącymi.

 

- Oświetlenie drogowe zapewnia bezpieczeństwo i poprawia komfort przemieszczania się zarówno pieszych, jak i kierowców po zmroku. Tak jest też w tym przypadku. Szczególnie ważne jest to właśnie teraz, w okresie jesienno-zimowym, gdy szybciej robi się ciemno. Jeszcze w tym roku chcemy dołożyć 5 nowych lamp drogowych na ul. Armii Krajowej, na odcinku od ul. Romana Grońskiego „Żbika” w kierunku ul. Przemysłowej. Jesteśmy w trakcie rozstrzygania przetargu na to zadanie - informuje burmistrz Wojciech Wilk. - W przyszłym roku czeka nas natomiast realizacja dużego projektu pn. „Modernizacja oświetlenia w mieście Kraśnik II”. Zakłada on wymianę 1887 szt. opraw oświetlenia drogowego na energooszczędne oprawy LED oraz zostanie zmodernizowanych 60 szaf sterujących oświetleniem z zainstalowaniem inteligentnego sterowania. W tym przypadku mamy już podpisana umowę z wykonawcą - dodaje. 

Za nami z kolei pierwsza część tego projektu. Dzięki niemu ponad 1500 starych opraw oświetleniowych wymienionych zostało na nowe. To oznacza nie tylko lepsze doświetlenie, ale także wymierne oszczędności. Nowe lampy ustawiane są lub modernizowane stare także praktycznie przy każdej nowo budowanej lub gruntownie remontowanej miejskiej ulicy.


Paweł Bieleń