Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Nowy dworzec kolejowy wyłania się spod ziemi

21.04.2021 Print
Zdjęcie - Nowy dworzec kolejowy wyłania się spod ziemi

- Pogoda dopisuje, więc prace idą pełna parą. Jak zapowiada inwestor, czyli PKP S.A., jeszcze jesienią tego roku oddany do użytku ma być nowy dworzec kolejowy w Kraśniku. Podróżni w dobrych warunkach będą mogli oczekiwać na pociągi, a miasto będzie witać przyjeżdżających nie tylko odnowionym peronem, ale i nowym budynkiem - mówi Wojciech Wilk, burmistrz Miasta Kraśnik.
 

Nowy dworzec już „wyłania się z ziemi”. Zakończyły się roboty fundamentowe, postawione zostały ściany żelbetowe parteru i stropy nad nim.


- Na początkowym etapie inwestycji bardzo dużo czasu zajęły prace związane z koniecznością dokładniejszej inwentaryzacji uzbrojenia terenu, a następnie relokacji istniejących przyłączy i sieci teletechnicznych znajdujących się na terenie prowadzonej inwestycji. Te niezwykle skomplikowane zadania udało się ostatecznie zakończyć, co umożliwiło przystąpienie do wykonania robót ziemnych i prac przy rozbiórce poprzedniego budynku dworca. W najbliższym czasie wykonawca będzie prowadził m.in. montaż konstrukcji stalowej obiektu, konstrukcji dachu, a także wykonywał przyłącza sieciowe – informuje Bartłomiej Sarna z Biura Komunikacji Polskich Kolei Państwowych S.A.

 

Przypomnijmy, że dworcowy budynek będzie się składał z dwóch części połączonych zadaszeniem. Będą tu poczekalnia, toaleta, pomieszczenia gospodarcze i techniczne, miejsce na usługi dla podróżnych, m.in. możliwość sprzedaży biletów. Znajdą się w nim elektroniczne tablice przyjazdów i odjazdów pociągów, będzie miejsce na biletomat, bankomat oraz automat z napojami i słodyczami. Obiekt dostosowany będzie do potrzeb osób niepełnosprawnych. Pod wiatą zlokalizowany będzie parking dla rowerów i stacja naprawcza rowerów.

 

foto Daga Okulus

​#Kraśnikbudujemy


Paweł Bieleń