Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Obchody Narodowego Dnia Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej

08.07.2024 Print

11 lipca obchodzić będziemy Narodowy Dzień Pamięci Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej. Przypada on w rocznicę Krwawej Niedzieli – apogeum mordów na Polakach, trwających od 1943 r.
Burmistrz Miasta Kraśnik Krzysztof Staruch wraz z Przewodniczącym Rady Miasta Kraśnik Jarosławem Jamrozem zapraszają do udziału w uroczystościach upamiętniających, które będą miały miejsce w naszym mieście.
Na program uroczystości upamiętniających składać się będą:

  • Otwarcie i prezentacja wystawy Instytutu Pamięci Narodowej pn. "Sąsiedzka krew. Ludobójstwo wołyńsko-galicyjskie 1943-1945", którą zaprezentuje Adrian Lesiakowski, specjalista Oddziałowego Biura Edukacji Narodowej.

  • Prelekcja pn. "Związki Kraśnika z Rzezią Wołyńską", której autorem będzie dr Dominik Szulc, kierownik Oddziału Narodowego Instytutu Dziedzictwa w Lublinie.

Wydarzenia rozpoczną się o godzinie 16:00 w sali konferencyjnej Oddziału CKiP Kościuszki 26.

  • O godzinie 18:00 w kościele pw. WNMP rozpocznie się Msza Święta w intencji Ofiar Ludobójstwa dokonanego przez ukraińskich nacjonalistów na obywatelach II Rzeczypospolitej Polskiej.Dagmara Okulus