Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Od 1 maja zmiana rozkładu jazdy MPK

30.04.2021 Print
Od 1 maja zmiana rozkładu jazdy MPK
Od soboty, 1 maja, wchodzi w życie zmiana rozkładu jazdy kraśnickiego MPK. Wynika ona z licznych remontów ulic na terenie miasta, zmieniającej się sytuacji epidemiologicznej oraz potrzeb zgłaszanych przez mieszkańców.

W ramach nowego rozkładu jazdy pojawią się m.in. nowe przystanki, zmodyfikowana zostanie trasa linii nr 8, która zyska też dodatkowe kursy.
 

Przez dzielnicę fabryczną „ósemka” w kierunku dzielnicy lubelskiej pojedzie przez ul. Wyszyńskiego i Krasińskiego, zamiast ul. Mickiewicza. W stronę ul. Racławickiej autobusy od przystanku głównego pojadą natomiast w lewo ul. Krasińskiego, a następnie Wyszyńskiego i ul. Graniczną.
 

W związku z tą zmianą linia nr 8 zyska dodatkowy przystanek - Os. Słoneczne 01, a dwa przystanki na ul. Wyszyńskiego zostaną nieco przesunięte i zlokalizowane będą obok rozbudowywanego osiedla i będą nosiły nazwę „Osiedle Widok”.
 

Małe zainteresowanie pasażerów to m.in. powód przeniesienia zespołu przystankowego "Makuszyńskiego" na ul. Wyspiańskiego w rejon skrzyżowania z ul. Reymonta i zmiana jego nazwy na "Wyspiańskiego".
 

Nowy rozkład jazdy, który będzie obowiązywał od 1 maja, można odnaleźć tutaj: http://rozkladjazdy.mpk-krasnik.pl/#


PB