Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Od 17 marca Urząd Miasta Kraśnik zawiesza przyjmowanie interesantów

16.03.2020 Print
Od 17 marca Urząd Miasta Kraśnik zawiesza przyjmowanie interesantów

Od wtorku 17 marca Urząd Miasta Kraśnik nie będzie przyjmował interesantów, USC i MOPS prowadzić mają obsługę w godz. 9:00 - 12:00. Magistrat na polecenie burmistrza miasta organizuje grupę pomocową dla osób starszych, niepełnosprawnych, samotnych. Powstanie specjalna infolinia. Przedłużono także zakaz handlu na targowiskach miejskich do 25 marca. 

Burmistrz Wojciech Wilk:
"➡ Mając na względzie bezpieczeństwo kraśniczan, podjąłem decyzję o tymczasowym zawieszeniu obsługi interesantów w Urzędzie Miasta Kraśnik od wtorku 17 marca. Pozostajemy w kontakcie z mieszkańcami drogą telefoniczną i mailową. Załatwianie niezbędnych urzędowych spraw możliwe będzie również za pośrednictwem platformy ePUAP. Korespondencję w formie papierowej można umieszczać w skrzynkach podawczych umieszczonych przed wejściem do budynku Urzędu Miasta Kraśnik, Urzędu Stanu Cywilnego oraz Centrum Kultury i Promocji. Wizyta w magistracie będzie możliwa w wyjątkowych sytuacjach, po uprzednim telefonicznym uzgodnieniu z urzędnikiem załatwiającym sprawę daty oraz godziny spotkania. Natomiast Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kraśniku oraz Urząd Stanu Cywilnego przyjmuje interesantów pojedynczo w godzinach od 9:00 do 12:00.

➡ Na moje polecenie organizowana jest grupa wolontariuszy, w skład której wejdą również pracownicy samorządowi i jednostek podległych. Będzie ona pomagać w załatwianiu codziennych sprawunków osobom starszym, niepełnosprawnym, żyjącym samotnie, nie mogącym opuścić domu. Zostanie w tym celu uruchomiona specjalna infolinia. Jutro poinformuję Państwa o szczegółach. 

➡ Na miejskich targowiskach przy ul. Oboźnej, Strażackiej i Fabrycznej zostaje wprowadzony całkowity zakaz handlu od 17 do 25 marca. 

Proszę wszystkich mieszkańców o wyrozumiałość i wzajemną solidarność. Nie da się powstrzymać rozwoju epidemii i ograniczyć liczby osób zakażonych, nie rezygnując jednocześnie z dotychczasowych reguł codziennego życia. Dziękuję wszystkim kraśniczanom za dotychczasowe poświęcenie w świadczeniu usług innym mieszkańcom. Wielkie podziękowania dla całej służby zdrowia."  
...
Kliknij na obrazek powyżej z najważniejszymi numerami telefonów i adresami email 

Daniel Niedziałek