Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Lubelskie 2020 za nami

26.10.2020 Print
Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Lubelskie 2020 za nami

Wszystkie turnieje zaplanowane w Kraśniku w ramach Ogólnopolskiej Olimpiady Młodzieży Lubelskie 2020, są już za nami. Rywalizacja sportowa w naszym mieście odbywa się w trzech dyscyplinach: piłka ręcznej dziewcząt, tenis stołowy oraz boks. Byliśmy również gospodarzami Uroczystego Otwarcia Olimpiady, które miało miejsce 13 września w Szkole Podstawowej nr 2. 
 

Piłka ręczna dziewcząt (10-16 września) 

Do rywalizacji przystąpiło ok. 200 zawodniczek z 13 województw. Po rozegraniu 27 meczów poznaliśmy podium Mistrzostw Polski Juniorek Młodszych: 1 m-ce Województwo Śląskie, 2 m-ce Pomorskie i 3 m-ce Mazowieckie.  Reprezentantki Województwa Lubelskiego zajęły ostatecznie 7 m-ce, w składzie drużyny były trzy kraśniczanki Julia Brzustowska, Zuzanna Kurlej oraz Martyna Wilk.
galeria zdjęć tutaj 
 

Tenis stołowy (23-27 września)

W Mistrzostwach wzięło udział 128 zawodniczek i zawodników, którzy rywalizowali w grze pojedynczej, podwójnej, drużynowej oraz mieszanej. Do najlepszych zawodników turnieju możemy zaliczyć Wiktorię Wróbel z Gdańska oraz Mateusza Zalewskiego z Zielonej Góry, którzy wielokrotnie stawali na podium, ale co najważniejsze zwyciężyli w grze pojedynczej. 
galeria zdjęć tutaj
 

Boks dziewcząt i chłopców (19-24 października)

Do zawodów przystąpiło 50 kadetek z 37 klubów oraz 100 kadetów z 65 klubów z całej Polski. Co jest ciekawostką, zawodnicy mierzyli się aż w 13 kategoriach wagowych, co daje łącznie 104 medale Mistrzostw Polski Kadetów. W pięciu przypadkach wśród dziewcząt i w trzech wśród chłopców złote medale zdobyli Mistrzowie z 2019 r. Niestety do turnieju bokserskiego nie zakwalifikował się żaden reprezentant kraśnickich klubów pięściarskich.    

 

fot. Michał Lenart