Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Patriotyczne i sportowe sukcesy pływaków

16.11.2021 Print

W ostatni, przedłużony weekend odbyło się wiele imprez i zawodów pływackich w całej Polsce. W kilku z nich wystartowali zawodnicy UKP Fala Kraśnik.
Najpierw, tradycyjnie już, środowisko pływackie Lubelszczyzny świętowało rocznicę odzyskania Niepodległości Polski startując w sztafecie 100x100m st. dowolnym. Na olimpijskiej pływalni Aqua Lublin, w patriotycznej oprawie, popłynęli zawodnicy Fali: Piotr Borsuk, Rafał Wójcik, Amelia Wysocka, Gabriela Surowiec, Paweł Bucoń, Dawid Dzięgielewski, Nikola Dzięgielewska i Emilia Surowiec.
Nie mogły wystartować w sztafecie między innymi Maja Ryfka i Anna Wilk bowiem od września uczą się w Szkole Mistrzostwa Sportowego w Oświęcimiu. Dlatego w dniach 12-13 listopada wystartowały w rozgrywanych tam Otwartych Mistrzostwach Województwa Małopolskiego. A wystartowały tak… że we dwie wywalczyły IV miejsce w klasyfikacji medalowej imprezy! 4 złote medale zdobyła znajdująca się w znakomitej formie Anna Wilk. A startowała w chyba najtrudniejszych konkurencjach pływackich: 400 i 800m st. dowolnym, 400m st. zmiennym i na deser 200m st. motylkowym! ( za starty w stylu dowolnym została najlepszą kraulistką mistrzostw). W coraz lepszej dyspozycji znajduje się tez Maja Ryfka. Wygrała swoje koronne dystanse 100 i 200m st. grzbietowym, a na 50m tym stylem była II.
13 listopada w Lublinie ( tym razem na pływalni H2O) rozegrano IV rundę Ligi Wojewódzkiej w Pływaniu Dzieci i Młodzików 11-12 lat. Najlepiej w tych zawodach zaprezentowała się 12 letnia Blanka Konopka zajmując IV miejsce na 100m st. grzbietowym i V lokatę na 200m st. dowolnym – dodatkowo z czasami nowych rekordów życiowych.
Natomiast 14 listopada na nowej pływalni Park Avia w Świdniku, rozegrano Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu Dzieci 10 i 11 lat. Dwie nasze 11 latki plasowały się w ścisłej czołówce na swoich dystansach. Tytuł wicemistrzyni województwa wywalczyła Emilia Surowiec na dystansie 100 metrów stylem dowolnym. Ponadto Emilka zajęła V miejsce na 200m st. zmiennym. Natomiast Nikola Dzięgielewska uplasowała się na IV miejscu na 100m st. dowolnym i VI miejscu na 100m st. grzbietowym.
Pływacy Fali bacznie obserwują trwający remont krytej pływalni i już nie mogą się doczekać swoich zajęć w Kraśniku. Cały czas ( już prawie półtora roku) dojeżdżają dzięki wsparciu Miasta Kraśnik do Ożarowa i pomimo, że są tam bardzo dobrze przyjmowani – nie mogą realizować pełnego treningu pływackiego tak jak ich rówieśnicy z innych klubów. Ale nie przestają walczyć!