Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Piknik Europejski

13.09.2023 Print
Zdjęcie - Piknik Europejski
Strefa poświęcona funduszom unijnym, pokazy pierwszej pomocy, pomiar ciśnienia, pokazy z użyciem ciężkiego sprzętu ratowniczo-gaśniczego PSP i OSP, prezentacja służb mundurowych, strefa gier i zabaw, a także występy solistów i tancerzy – na takie atrakcje już 17 września 2023 r. do Kraśnika zaprasza Marszałek Województwa Lubelskiego Jarosław Stawiarski. Wydarzenie odbędzie się na terenie Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji przy ul. Żwirki i Wigury 2 w Kraśniku.

Rodzinny Piknik Europejski to okazja do promowania Funduszy Europejskich w naszych małych ojczyznach, a także okazja do wspólnego spędzenia czasu oraz połączenia nauki z zabawą. Podczas pikniku będzie można sprawdzić swoją wiedzę na temat Unii Europejskiej, wziąć udział w quizach i konkursach. Za czynny udział w tych zabawach przewidziane są nagrody! Będzie można również skorzystać z dmuchańców, kącika plastycznego, modelowania balonów, malowania buziek i tatuaży brokatowych. Do wspólnych zabaw zaprosi Syriusz – oficjalna maskotka Unii Europejskiej. Dla ciekawskich będą warsztaty z nowych technologii. Nie zabraknie także muzycznych atrakcji, takich jak: występ Andrzeja Rosiewicza, recital akordeonowy Miłosza Bachonko, występ artystów Opery Lubelskiej oraz Chóru Dziecięco-Młodzieżowego Opery Lubelskiej, a także występów muzyczno-tanecznych artystów z Centrum Kultury i Promocji w Kraśniku oraz kapela „Swojacy” i Zespół Wokalny „Jubilat”.

Quizy, konkursy, zabawy integrujące i Fundusze Europejskie

Podczas pikniku w strefie unijnej czekać będą specjaliści Głównego Punktu Informacyjnego Funduszy Europejskich oraz pracownicy Punktów Kontaktowych w Urzędzie Marszałkowskim Województwa Lubelskiego w Lublinie, którzy odpowiedzą na pytania związane z Funduszami Europejskimi. Swoje stoiska przygotują m.in. Koła Gospodyń Wiejskich, Domy Pomocy Społecznej, Środowiskowy Dom Samopomocy w Kraśniku, Powiatowe Centrum Pomocy Rodzinie w Kraśniku oraz służby mundurowe. Podczas pikniku, animatorzy prowadzić będą gry, zabawy i quizy związane z Unią Europejską. Atrakcje dla dzieci wzbogacą występy klauna oraz szczudlarza. Ponadto prelekcję dotyczącą równości szans i niedyskryminacji wygłosi Tomasz Jacyków. Dodatkowo na miejscu dla osób o szczególnych potrzebach dostępny będzie asystent oraz komfortka, czyli pomieszczenie higieniczno-sanitarne, służące osobom z niepełnosprawnością i ich opiekunom do czynności pielęgnacyjnych.

Kliknij w plakat powyżej aby zobaczyć szczegóły. 


Jacek Michalczyk