Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Piknik wojskowy i atrakcje kulturalne

20.05.2022 Print
Piknik wojskowy i atrakcje kulturalne

Przed nami majowy weekend, w którym mieszkańcy Kraśnika mogą spodziewać się licznych atrakcji. Będą to wydarzenia kulturalne oraz piknik wojskowy dla miłośników militariów.

W piątek 20 maja w dużej synagodze przy ul. Bóźnicznej odtworzony zostanie spektakl SZTETL KRAŚNIK w reżyserii Moniki Nitkiewicz – Mitrut, a wystąpią aktorki Teatru NO TO CO działającego przy Centrum Kultury i Promocji. Początek o godz. 17:00. Będzie to inscenizacja poświęcona życiu przedwojennej społeczności żydowskiej miasta. Na rynku odbędą się także warsztaty tańca izraelskiego. W trakcie spotkania zaprezentowane zostaną układy taneczne oraz utwory muzyczne w języku hebrajskim. Prosimy o zabranie wygodnego obuwia. 

„Wstąp do dobrowolnej zasadniczej służby wojskowej” – to z kolei nazwa pikniku wojskowego, który zaplanowano na sobotę 21 maja o godz. 11.00. Podczas pikniku przewidziano atrakcje dla miłośników militariów. Będzie można na żywo zobaczyć m. in. czołg Leopard, armatohaubicę Krab, transporter Rosomak, moździerz Rak, wojskowe pojazdy, w tym Humvee, ciężarówki, quady i wiele innych. W punkcie rekrutacyjnym będzie można uzyskać informacje o dobrowolnej zasadniczej służbie wojskowej. Zaplanowano też uroczystą przysięgę wojskową żołnierzy 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, jak również koncerty orkiestry wojskowej, artystów z Klubów Garnizonowych w Zamościu i Lublinie oraz z CKiP. Organizatorami są: Wojskowe Centrum Rekrutacji w Lublinie, 2. Lubelska Brygada Obrony Terytorialnej i 19. Lubelska Brygada Zmechanizowana oraz CKiP.


Natomiast w niedzielę na scenie letniej CKiP wystąpi Bocskai Folk Dance Group, zespół tańca ludowego z węgierskiego miasta partnerskiego Hajduboszormeny oraz kraśnicki TUDRUS. Zapraszamy na międzypokoleniową i wielokulturową integrację, naukę tańców węgierskich i polskich, prezentację ukraińskiego rękodzieła oraz kulinariów. Początek o godz. 15.00.

Więcej informacji znajdą Państwo na stronie Facebook Kraśnik oraz stronie internetowej CKiP.

Daniel Niedziałek