Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Pływacy wciąż w formie

21.09.2020 Print

W dniach 19-20 września na pływalni Aqua Lublin odbyły się Główne Mistrzostwa Województwa Lubelskiego w Pływaniu. W imprezie, która pierwotnie miała odbyć się w czerwcu, wystartowało niemal 250 zawodników z klubów Lubelszczyzny oraz goście z bardzo mocnych klubów z Warszawy. Rywalizowano w trzech kategoriach wiekowych: młodzików 12-13 lat, juniorów 14-15 lat i open.

Swój udział w zawodach bardzo wyraźnie zaakcentowali pływacy UKP Fala Kraśnik. Każdy z 15-osobowej ekipy przywiózł z Lublina medal, a wielu kilka sztuk. W sumie wywalczyli ich aż 66 (27 złotych, 24 srebrnych i 15 brązowych). Świetnie spisali się nasi młodzicy seriami zdobywając medale. Aż 8 wywalczyła w pięciu startach niezawodna Amelia Wysocka. Zaledwie 13-letnia kraśniczanka okazała się najlepsza na 50 i 100m st. dowolnym zarówno w swojej kategorii wiekowej ( 12-13 lat) jak również w kategorii open! Jej wyniki to najlepsze czasy uzyskane w historii Polskiego pływania przez zawodniczkę 13-letnią! Ponadto Amelia zwyciężyła na 200 i 400m st. dowolnym oraz 50m st. motylkowym ( tutaj jednocześnie wywalczyła II miejsce w kategorii open). W każdym swoim starcie na podium stawali też: Paweł Bucoń (3 złote medale na 50,100 i 200m st. grzbietowym, srebrny na 800m st. dowolnym i 2 brązowe na 100 i 400m st. dowolnym) oraz Gabriela Surowiec ( 2 złote medale na 100 i 200m st. grzbietowym oraz 3 srebrne na 50m st. grzbietowym i 400 i 800 st. dowolnym). Po kilka medali „wypływali” także:  Milena Sosnówka ( 3 złote na 100m st. motylkowym oraz 200 i 400m st. zmiennym, srebrny na 200m st. motylkowym i brązowy na 800m st. dowolnym), Dawid Dzięgielewski (złoty na 50m st. klasycznym, 2 srebrne na 100 i 200m st. klasycznym i brązowy na 200m st. dowolnym) i Wojciech Siekaczyński (2 srebra na 50 i 200m st. grzbietowym i brąz na 100m tym stylem). Bardzo dobry występ zaliczyli nasi juniorzy 14-15 lat. Aż 9 medali zdobył Błażej Paszkowski bowiem jego starty w stylu grzbietowym (50,100 i 200m) przyniosły 3 złote medale w kategorii juniorów oraz złoto i dwa srebra w kategorii open! Do tego doszło jeszcze srebro na 50m st. motylkowym i 2 brązy na 50 i 100m st. dowolnym. Na podium w dwóch kategoriach stanęły też: Maja Ryfka ( 2 złote i 2 srebrne medale w kategorii juniorów oraz złoto i brąz w kategorii open – na 50,100 i 200m st. grzbietowym oraz 800m st. dowolnym) i Anna Wilk ( złoto i 3 srebra wśród juniorek oraz 2 brązy w open – na 100 i 200m st. klasycznym, 200m st. dowolnym i 400m st. zmiennym). Swoje juniorskie medale zdobyli także: Oliwia Sosnówka (złoty na 1500m st. dowolnym i srebrny na 800m tym stylem) oraz Rafał Wójcik ( srebro na 1500m st. dowolnym i 2 brązowe na 100m st. motylkowym i 400m st. dowolnym). Trzeba tu dodać, że Rafał w swoich startach ustanowił aż 7 nowych rekordów Polski 14-letnich juniorów niesłyszących! Nasi „seniorzy” również nie zawiedli. Na najdłuższych dystansach startował Patryk Kasperski i w swoich najprawdopodobniej ostatnich profesjonalnych zawodach pływackich, po raz pierwszy w życiu został Mistrzem Województwa! Tytuł wywalczył na dystansie 1500m st. dowolnym, a na 400 i 800m tym stylem był dwukrotnie drugi! Mistrzem Województwa został także Artur Siekaczyński ( na 200m st. motylkowym) . Artur wywalczył też 2 brązowe medale na 100 i 200m st. grzbietowym. Jak zwykle bardzo dobrze ma 1500m st. dowolnym popłynęła Zofia Szewczyk (srebrny medal), a Piotr Borsuk zajął II miejsca na 50m st. grzbietowym i 800m st. dowolnym.

Takie występy spowodowały, że aż roiło się od kraśniczan w klasyfikacjach najlepszych zawodników. Wśród młodziczek zwyciężyła Amelia Wysocka, a III miejsce zajęła Gabriela Surowiec. W klasyfikacji młodzików III zawodnikiem został natomiast Paweł Bucoń. W kategorii juniorów III lokatę wywalczyli Maja Ryfka i Błażej Paszkowski, a w kategorii open ponownie na podium ( III miejsce) zobaczyliśmy Amelię Wysocką.
Za tydzień, po przerwie spowodowanej pandemią i wakacjami, mają odbyć się zawody ligowe ( Wojewódzka Liga Dzieci i Młodzików 12-13 lat oraz Wojewódzka Liga Open). Mamy nadzieję, że uda się te zawody rozegrać zgodnie z obowiązującymi obostrzeniami.