Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Po raz szósty odbył się świąteczny turniej tenisa stołowego

22.12.2021 Print
Zdjęcie - Po raz szósty odbył się świąteczny turniej tenisa...

W dniach 18-19 grudnia w hali sportowej Szkoły Podstawowej nr 2 w Kraśniku został rozegrany VI Ogólnopolski Świąteczny Turniej Tenisa Stołowego Kraśnik 2021. Zawody odbywały się pod Honorowym Patronatem Ministra Sportu i Turystyki, Marszałka Województwa Lubelskiego oraz Burmistrza Miasta Kraśnik.

Do zawodów zgłosiło się 152 uczestników z 8 regionów kraju, a także zawodnicy z Odessy, Kijowa, Żółkwi i Obwodu Lwowskiego. Gry toczyły się w kategoriach żaków, młodzików i kadetów, a poziom tegorocznej edycji - co podkreślali uczestnicy - był bardzo wysoki.

W rywalizacji przy zielonych stołach tenisowych wzięła także udział 18 - osobowa reprezentacja Szkolnego Klubu Tenisa Stołowego "Dwójka" Kraśnik, spośród której najlepiej pod względem sportowym zaprezentowała się Magdalena Giełbuda zwyciężając w kategorii żaczek. Wspaniały sukces odniósł również Bartosz Ciuryło - zdobywca brązowego medalu wśród żaków. Do czołowej ósemki zakwalifikowała się także Dominika Skibińska, która ostatecznie uplasowała się na siódmej pozycji w rywalizacji młodziczek.

Turniej został zorganizowany przy finansowym wsparciu Ministerstwa Sportu i Turystyki, Miasta Kraśnik, Samorządu Województwa Lubelskiego i Powiatu Kraśnickiego. Sponsorami wydarzenia byli: "Butterfly" oraz PGE Dystrybucja S.A. Organizatorem imprezy był SKTS "Dwójka" Kraśnik.