Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Przebudowa kamienicy przy ul. Kościuszki 26 w toku

12.02.2021 Print
Zdjęcie - Przebudowa kamienicy przy ul. Kościuszki 26 w toku

Trwają prace wykończeniowe we wnętrzu budynku zabytkowej kamienicy przy ul. Kościuszki 26. Odrestaurowanie jej jest częścią projektu rewitalizacji starej części miasta.
 

Inwestycja rozpoczęła się w 2020 r., a zakończy we wrześniu tego roku.

- Zabytkowa kamienica będzie centrum społeczno-kulturalnym i artystycznym w tej części Kraśnika. Zgodnie z realizowanym projektem w oficynie powstanie także nowy budynek z salą wielofunkcyjną i zapleczem – zapowiada burmistrz Wojciech Wilk. - Rozpoczęcie przebudowy kamienicy to początek dużych zmian urbanistycznych w starej części miasta. Rewitalizacja, na którą miasto pozyskało dofinansowanie unijne, jest największą inwestycją w starej części miasta od 30 lat – dodaje burmistrz.
 

Prace przebiegają zgodnie z planem, a ich zakończenie planowane jest na wrzesień tego roku. Jeżeli chodzi o nowy budynek, to wykonane są fundamenty, ściany nośne oraz schody i strop pomieszczeń wentylatorni. Wykonano także podbudowę posadzki oraz izolację fundamentów, a także izolację cieplną pomiędzy budynkiem nowo budowanym, a budynkiem Urzędu Gminy. W ramach przebudowy starego budynku wykonano z kolei: nowe schody wewnętrzne oraz szacht windowy, konstrukcję i pokrycie dachu, nowe tynki wewnętrzne, nowe warstwy posadzek na wszystkich kondygnacjach, a także podtynkową instalację elektryczną, sanitarną, a także kanały instalacji wentylacji mechanicznej. Ponadto gotowe jest już nowe przyłącze wodociągowe, a trwają prace związane z przyłączeniami gazowym i elektrycznym.
 

W ramach programu rewitalizacji, oprócz prac przy budynkach przy ul. Kościuszki, na rondzie Żołnierzy Wyklętych powstaje centrum przesiadkowe komunikacji publicznej, natomiast na rynku pojawi się więcej zieleni.
Liczymy, że zmiana oblicza starej dzielnicy będzie szansą na aktywizację społeczną, edukacyjną i kulturalną.


Przebieg budowy można zobaczyć w dołączonej fotogalerii.

DN, PB