Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Rafał Tomiło dyrektorem kraśnickiego MOSiR

02.10.2019 Print
Rafał Tomiło dyrektorem kraśnickiego MOSiR

Konkurs na dyrektora Miejskiego Ośrodka Sportu i Rekreacji w Kraśniku wygrał Rafał Tomiło i zastąpił na tym stanowisku Mariusza Kwietniewskiego.      
 
- Zależy mi na tym, aby takie instytucje jak CKiP oraz MOSiR były jeszcze bardziej niż dotychczas miejscami, wokół których koncentruje się aktywność kraśniczan. Nie tylko zorganizowanych grup, stowarzyszeń i klubów, ale indywidualnych mieszkańców. Nowy dyrektor, tak jak jego poprzednicy, jest animatorem sportu i wychowawcą młodzieży, ma też duże doświadczenie związane z działalnością klubów sportowych, które powinien z sukcesem wykorzystać w zarządzaniu MOSiR – mówi burmistrz Kraśnika Wojciech Wilk.
 
Rafał Tomiło, rocznik 82, jest magistrem wychowania fizycznego, członkiem zarządu FKS Stal Kraśnik i kierownikiem klubu oraz założycielem Klubu Sportowego „Stella” Kraśnik. Pracował jako instruktor na Orliku w SP nr 5 i jest pełnomocnikiem burmistrza miasta ds. obiektów sportowych.  

Dotychczasowy dyrektor MOSiR Mariusz Kwietniewski zwrócił się na początku sierpnia do burmistrza miasta o rozwiązanie umowy o pracę za porozumieniem stron i jednocześnie wystąpił o przywrócenie do pracy nauczyciela w Szkole Podstawowej nr 5 od dnia 1 września br. Burmistrz wyraził na to zgodę.

 

Daniel Niedziałek