Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Rodzinny Piknik Europejski nad zalewem Kraśnickim

26.06.2022 Print
Rodzinny Piknik Europejski nad zalewem Kraśnickim
Dzisiejsze niedzielne popołudnie warto było spędzić na terenie campingu nad Zalewem Kraśnickim. Doskonałą okazją do zabawy, przede wszystkim dla najmłodszych, ale nie tylko, był Rodzinny Piknik Europejski zorganizowany przez Urząd Marszałkowski Województwa Lubelskiego.

 

Ideą wydarzenia było podsumowanie tego co już udało się zrobić i zachęcenie do sięgania w dalszym ciągu po unijne fundusze na różnego rodzaju inicjatywy i inwestycje. Jak podkreślał marszałek Jarosław Stawiarski, otwierając oficjalnie piknik, za pośrednictwem samorządu województwa do powiatu kraśnickiego i Kraśnik w kończącym się już okresie programowania wpłynęło około 270 mln zł, dzięki którym zrealizowano niemal 140 projektów.

 

Obok strefy poświęconej funduszom unijnym na uczestników pikniku czekały m.in. pokazy pierwszej pomocy, pomiar ciśnienia, strażacki pokazy z użyciem ciężkiego sprzętu ratowniczo-gaśniczego, znakowanie rowerów prze policjantów, słodki poczęstunek, strefa gier i zabaw (malowanie twarzy, kącik plastyczny, bańki mydlane, dmuchańce, fotobudka ,warsztaty robotyczne i komputerowe, animatorzy, wielkie maskotki). Do wspólnej zabawy zachęcali także m.in. artyści z Teatru Muzycznego w Lublinie.

 

Piknikowi towarzyszyła zbiórka pieniężna prowadzona przez lubelski Caritas na rzecz uchodźców z Ukrainy.

Paweł Bieleń