Rozgrywki UKS "Biało - Czarnych" Kraśnik

07.12.2020 Print

Ostatnie rozgrywki UKS "Biało - Czarnych" Kraśnik:

U-15 KADET

W dniu 06.12.2020 r. w Kraśniku UKS Biało – Czarni Kraśnik rozegrali kolejny mecz w kategorii U-15 M ze Stowarzyszeniem HoopLife Basketball Lublin. Pierwsza kwarta była przegrana 6:18, kolejna również 5:16. W drugiej połowie meczu zagrali bardziej skutecznie i trzecia kwarta była tą wygraną - 19 :18 , ostatnią kwartę przegrano jednym punktem 21:22 i ostatecznie spotkanie zakończyło się wynikiem 51:74 dla przeciwnika.
Skład drużyny: Michał Machula pkt. 2, Bartosz Rajzyngier pkt.2 , Wojciech Szot pkt.17 , Jakub Prokop pkt.4 , Filip Łoszak, Marcel Janiec pkt.2 , Mateusz Sabeł, Karol Kowalski pkt.14 , Mateusz  Wróbel pkt. 10, trener Paweł Biskup.

U -13 MŁODZIK
            05.12.2020r koszykarze UKS Biało-Czarni Kraśnik rozegrali kolejny mecz ligowy
w kategorii U-13. Mecz został rozegrany na hali sportowej nr 2 w Kraśniku. Gospodarze podejmowali drużynę z Zamościa. Obie drużyny wykazywały dużą determinację aby zdominować przeciwnika na boisku, lecz żadnej z drużyn nie udało się odskoczyć więcej niż na 10 oczek od rywala. Mecz pełen pięknych akcji trzymał cały czas w napięciu,. Dopiero w czwartej kwarcie gospodarze włączyli 2-gi a potem 3-ci  bieg i wygrali ją 38:6. Odrobili straty z poprzednich kwart i wyszli na bezpieczne prowadzenie. Mecz zakończył się wynikiem 85:64 dla drużyny  z Kraśnika.
 Poszczególne kwarty: UKS Biało Czarni Kraśnik – UKS III LO Zamość .

I-24:17              II- 16:26             III-7:15       IV- 38:6

Skład drużyny: Rabaniuk 10pkt, Wnuk 2pkt, Kuźnicki 3pkt, Gawlik 2pkt, Janiec 38pkt, Januszczak, Wójcik 18pkt, Stachera, Brzuszek 2pkt, Kotuła, Wolak 2pkt, Kaczmarski 8pkt. Trenerzy -Wojciech Kowalski oraz Mariusz Wereski.

Kolejny mecz w kat. U-13 zostanie rozegrany już 12.12.2020 w Lublinie z drużyną Stowarzyszenie HoopLife Basketball Lublin.

I Turniej U12 w Białej Podlaskiej
           W dniu 06.12.2020 chłopcy trenujący koszykówkę pod okiem Wojciech Kowalskiego
 i Mariusza Wereskiego udali się na pierwszy turniej w kategorii U-12 do Białej Podlaskiej.
W turnieju wzięły udział trzy drużyny – BKS Kadet Biała Podlaska, UKS Piątka Lublin oraz UKS Biało Czarni Kraśnik. Każda z drużyn rozegrała dwa spotkania 4x8 min, po których został wyłoniony zwycięzca turnieju. Kraśniczanie rozegrali wspaniałe zawody wygrywając oba mecze. Pierwszy z gospodarzami,  Białą Podlaską  62:40 a kolejny z drużyną z Lublina 58:50. Chłopcy z Kraśnika dodatkowo grają w kategorii starszej U-13, gdzie również nabierają szlifów i umiejętności koszykarskich wygrywając ze starszymi kolegami.

Dla Kraśnika punktowali: Kuźnicki Jan - 6/9, Wójcik Michał – 0/0, Wnuk Mateusz – 4/0, Gawlik Dawid – 2/4, Wójcik Marcin – 14/11, Brzuszek Lucjan – 8/6, Stachera Filip – 2/0, Kotuła Jan – 4/0, Kaczmarski Alan – 16/12, Januszczak Łukasz – 6/16.

Kolejny turniej odbędzie się w Kraśniku już w najbliższą  niedzielę 13.12.2020.
Gratulacje i powodzenia w kolejnych występach!

U-11 na Turnieju w Białej Podlaskiej
          W dniu 05.12.2020 najmłodsza drużyna U-11 składająca się z rocznika 2010 do 2014 wyjechała na swój pierwszy w życiu Turniej do Białej Podlaski. Turniej był rozegrany o Puchar Nadziei Olimpijskich pod Patronatem Marszałka Województwa Lubelskiego Jarosława Stawiarskiego, jako rozgrywki organizowane przez Lubelski Związek Koszykówki. Mecze były świetnym doświadczeniem dla naszych młodych adeptów koszykówki. Na boisku dali z siebie wszystko, ale brak doświadczenia i jeszcze wyszkolenia nie pozwoliło zdobyć pozytywnego wyniku. Jako, że praktyka czyni mistrza, jesteśmy przekonani, że z czasem będzie coraz lepiej!