Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

„Śladami Ułanów w Kraśniku” – ścieżka edukacyjna i gra terenowa

06.10.2020 Print

Już dzisiaj zachęcamy do udziału w edukacyjnej grze miejskiej „Śladami Ułanów w Kraśniku”. Rozpoczęcie o godzinie 10:00 na Placu Wolności przy pomniku Józefa Piłsudskiego. 

 

Mieszkańcy Kraśnika i turyści będą mogli w dowolnym czasie skorzystać i dowiedzieć się o historii Kraśnika, a przy tym zdobyć nagrody.

 

Gra miejska to dwa w jednym: poznawanie miasta na tle wydarzeń wojny polsko-bolszewickiej oraz wykorzystanie multimediów do zwiedzania Kraśnika.

Uczestnicy gry poznają 10 ważnych miejsc związanych z 24. Pułkiem Ułanów i historią Polski:
 

1. Plac 24. Pułku Ułanów - przy ul. Urzędowskiej,

2. Brama główna  

3. Budynki koszarowe przy ul. Mieszka I,

4. Wartownia garnizonowa - ul. Urzędowska,

5.  Cerkiew garnizonowa - obecnie znajduje się tam przystanek autobusowy "Koszary 02" przy ul. Urzędowskiej,

6.  Szpital dla koni przy Al. Tysiąclecia,

7.  Przystanek dla wozów konnych i autobusów,

8.  Pomnik  J. Piłsudskiego,

9. Tablica ku czci T. Kościuszki,

10. Muzeum 24. Pułku Ułanów,

 

W pobliżu tych miejsc będą umieszczone tablice.

Na każdej z tych tablic znajdują się  dwa kody QR,  pod  jednym z nich dostępne będą pytania do gry miejskiej "Śladami Ułanów w Kraśniku".

Zadaniem uczestnika gry będzie sczytanie kodu QR i  odpowiedzenie na pytanie znajdujące się pod kodami- każda prawidłowa odpowiedź to punkty. Zadaniem uczestnika gry jest zdobycie jak największej ilości punktów i przejście wyżej wymienionych miejsc z oznaczonymi kodami QR.

Pod drugim kodem QR na tablicach  znajduję się informacja związane z historia miasta.  Tak więc tablice te posłużą jako informator dla turystów wyświetlą się mapy i inne  ciekawości  na temat danego miejsca związanego z 24 Pułkiem Ułanów oraz  historią miasta Kraśnik.  Ulokowane one będą w różnych częściach miasta,  istnieje też możliwość skorzystania z nich całodobowo. 
 

Regulamin wydarzenia znajduje siętutaj