Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Strategia Kraśnik 2030

19.05.2022 Print

Stoimy przed szansą wspólnego projektowania przyszłości w związku z rozpoczęciem prac nad sformułowaniem Strategii Rozwoju Miasta Kraśnik z perspektywą do roku 2030.
 
Zwracam się do Państwa z prośbą o wypełnienie anonimowej ankiety, dziękując jednocześnie za dotychczasowe zaangażowanie i udział w konsultacjach przyjętych planów i programów oraz projekty zgłaszane do Budżetu Obywatelskiego. W latach 2019-2021 w działaniach tych wzięło udział kilka tysięcy mieszkańców Kraśnika. To wspaniały przykład społeczeństwa obywatelskiego.
 
Nadszedł czas na opracowanie dokumentu strategicznego o fundamentalnym dla miasta znaczeniu.
 
Zaprojektować wspólną przestrzeń tak, aby służyła ona wszystkim bez wyjątku, to nie lada wyzwanie. Jestem przekonany, że wraz z Państwem możemy tego dokonać. Wytyczymy przyszłość miasta na miarę naszych marzeń, miasta, w którym chcemy żyć.
 
Moim celem jest, aby Strategia Kraśnik 2030 – była wynikiem wspólnych ustaleń z mieszkańcami i podmiotami funkcjonującymi w przestrzeni naszego miasta.  Dokument ten, przez sformułowaną wizję rozwoju Kraśnika w sferze: społecznej, gospodarczej, przestrzennej oraz środowiskowej, umożliwi zaplanowanie działań, w taki sposób, aby osiągać ambitne cele dzięki optymalnemu wykorzystaniu istniejących szans rozwojowych i zasobów lokalnych. Strategia posłuży również pozyskiwaniu finansowych środków zewnętrznych na działania prorozwojowe.
 
Zapraszając do współpracy wierzę, że Państwa udział w tworzeniu Strategii Kraśnik 2030 pozwoli uwzględnić rzeczywiste potrzeby i oczekiwania Kraśniczan w formułowanej wizji rozwoju miasta oraz w planach działań na kolejne lata.
Dziękuję za czas poświęcony na wyrażenie opinii w badaniu ankietowym.

 
Ankiety można wypełnić  w formie elektronicznej pod linkiem: KLIKNIJ TUTAJ

lub w formie papierowej złożyć w kancelarii Urzędu Miasta, ul. Lubelska 84 oraz w Centrum Kultury i Promocji, Aleja Niepodległości 44.

W przypadku pytań proszę kontaktować się z Biurem Strategii i Obsługi Inwestorów, pokój 106, tel. 81 825 15 66.
 
 
 
Izabela Kozik