Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Sukces kraśniczanina w Międzynarodowej Warszawskiej Wystawie Wynalazków IWIS 2021

19.11.2021 Print

Na początku listopada ogłoszono wyniki Międzynarodowej Warszawskiej Wystawy Wynalazków IWIS 2021. Nad jednym z wyróżnionych podczas niej wynalazków pracowano między innymi w Kraśniku.

 

Mowa o „Mechanizmie dociskowym obciążenia osiowego łożysk tocznych, zwłaszcza w urządzeniach do pomiaru szumów i drgań.”, który nagrodzony został srebrnym medalem warszawskiej wystawy.

 

Jego twórcami są Grzegorz Piotrowicz z FŁT Kraśnik i Mateusz Wrzochal z Politechniki Świętokrzyskiej w Kielcach. Współpracowali przy nim także prof. dr hab. inż. Stanisław Adamczak, Lech Pietrusiński, inż. Ryszard Domagalski z tejże uczelni.

 

Międzynarodowa Warszawska Wystawa Wynalazków IWIS to największe w Polsce międzynarodowe wydarzenie promujące wynalazczość i innowacje. Co roku udział biorą w niej wynalazcy z ponad 25 państw świata. To przegląd osiągnięć technicznych, częściowo już wykorzystywanych w praktyce, a częściowo wciąż oczekujących na wdrożenie.. 

 

Warto przypomnieć, że mechanizm dociskowy, o którym mowa, wcześniej nagrodzony został również srebrnym medalem na Międzynarodowej Wystawie Wynalazków w Genewie.

 

Foto za FŁT Kraśnik

 
PB