Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Świętowaliśmy Dzień Bibliotekarza

10.05.2022 Print
Świętowaliśmy Dzień Bibliotekarza

8 maja przypada Dzień Bibliotekarza. Dzisiaj w związku z tym w Centrum Kultury i Promocji odbyła się Gala Biblioteki 2022.
 

Z tej okazji podziękować i gratulacje bibliotekarzom i innym pracownikom naszych bibliotek, dzięki którym mamy dostęp do nieograniczonej skarbnicy wiedzy, ale i rozrywki, jaką są książki, złożyli między innymi burmistrz Wojciech Wilk i przewodnicząca Rady Miasta Kraśnik Dorota Posyniak.
 

W gali, oprócz bibliotekarzy, udział wzięli także czytelnicy, bez których również nie byłoby bibliotek. Wręczone zostały nagrody laureatom konkursów „Ekspresowy pociąg do książek” i „Najlepszy czytelnik”.
 

Księgozbiór kraśnickiej biblioteki to aktualnie 48 214 pozycji i cały czas się powiększa. Zarejestrowanych czytelników jest natomiast 4 322. W ubiegłym roku dokonano 99 214 wypożyczeń, co daje średnio prawie 23 książki na jednego czytelnika. Warto podkreślić, że nasza biblioteka to nie tylko wypożyczalnie książek i promocja czytelnictwa, ale wiele różnych działań kulturalnych, edukacyjnych, patriotycznych, a także rekreacyjnych adresowanych do kraśniczan w różnym wieku.

 

- Nasze wspólne starania idą nie tylko w kierunku powiększania księgozbioru i promocji czytelnictwa, ale także poprawy bazy, z jakiej korzystają nasze biblioteki. Już w przyszłym roku będziemy się cieszyć z odnowionej siedziby biblioteki głównej przy ul. Koszarowej. Będzie to biblioteka na miarę XXI wieku – mówi burmistrz Wojciech Wilk. - Jeszcze raz serdecznie dziękuję pracownikom kraśnickiej MBP, życzę satysfakcji z wykonywanej pracy i wielu miłych spotkań z czytelnikami, a kraśniczan zachęcam do odwiedzania naszych bibliotek. Szczególnie że właśnie odbywa się wiele ciekawych wydarzeń w związku z trwającym Tygodniem Bibliotek – dodaje burmistrz.

Paweł Bieleń