Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Szósta edycja kraśnickiego Triathlonu już w niedzielę

21.08.2019 Print
Szósta edycja kraśnickiego Triathlonu już w niedzielę

Już w najbliższą niedzielę 25 sierpnia zapraszamy na VI Triathlon Kraśnik, który odbędzie się nad Zalewem Kraśnickim. Oficjalne otwarcie imprezy zaplanowano na godz. 11.00. O godz. 11.30 start na dystansie olimpijskim, a godzinę później na dystansie sprint.   

Kolejne zawody triathlonowe w Kraśniku gwarantują wysoki poziom sportowy i organizacyjny. Warto podkreślić, że strefa zmian Triathlon Kraśnik została oceniona jako najlepsza w Polsce w rankingu lepszytriathlon.pl. Ubiegłoroczna edycja imprezy zyskała rangę Mistrzostw Polski Seniorów na dystansie olimpijskim i Pucharu Polski na dystansie sprint.

Organizatorzy przewidują w tym roku udział ok. 200 zawodników. Wytyczając trasę zadbano zarówno o aspekt sportowy, jak i turystyczno-promocyjny: - Wzrastająca frekwencja, profesjonalna organizacja, zawodnicy z różnych zakątków kraju i setki kibiców nad Zalewem i na trasie są atutem kraśnickiego triathlonu – podkreśla Piotr Członka, współorganizator imprezy. Przypomnijmy, że Triathlon Kraśnik i kraśnicki Półmaraton, odbywający się w czerwcu, to od kilku lat sportowa wizytówka miasta. 

Triathlon jest wszechstronną dyscypliną sportową będącą połączeniem pływania, jazdy na rowerze i biegu. Wymaga od uczestników ponadprzeciętnej wytrzymałości i wytrenowania: - Na zawodach ważna jest także walka z własnymi słabościami i przełamywanie kolejnych barier swojego organizmu, co doskonale oddaje motto zawodów: „Przegrywają jedynie nieobecni” – mówi Piotr Członka.

Impreza współfinansowana jest ze środków Miasta Kraśnik oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki.

Wszelkie informacje na temat imprezy odnajdą Państwo na stronie oraz fanpage’u 

Konkurencje podczas Triathlon Kraśnik 2019 (pływanie/rower/bieg):
- sprint: 750 m/20 km/5 km;
- olimpijski: 1500 m/40 km /10 km.


Daniel Niedziałek