Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Tour de Pologne Kobiet 2024 - utrudnienia w ruchu 29 czerwca

25.06.2024 Print
Zdjęcie - Tour de Pologne Kobiet 2024 - utrudnienia w ruchu...

W sobotę 29 czerwca na ulicach Kraśnika (dzielnica stara) rozegrany zostanie finał drugiego etapu międzynarodowego wyścigu kolarskiego Tour de Pologne Kobiet 2024. Organizacja tak dużego wydarzenia wiąże się jednak z utrudnieniami i koniecznością zmian w organizacji ruchu.

Pierwsze utrudnienia nastąpią już w piątek 28 czerwca w godzinach popołudniowych. Zostaną wtedy zamknięte parkingi w sąsiedztwie kraśnickiego rynku, tj. parking przy PSS, parking pomiędzy posesjami Kościuszki 7-11, parking przy ul. Festiwalowej oraz odcinek Placu Wolności na przedłużeniu ul. Ogrodowej.

W dniu wyścigu, czyli 29 czerwca o godz. 7:00, całkowicie dla ruchu pojazdów zostanie zamknięta ul. Narutowicza na odcinku od ul. Strażackiej do Placu Wolności, Plac Wolności oraz ul. Kościuszki od Placu Wolności do ul. Piłsudskiego.

Przy wyżej wymienionych ulicach, jak również na terenach przyległych, będzie obowiązywał bezwzględny zakaz parkowania i należy z nich usunąć wszystkie samochody. Objazd zostanie wyznaczony przez ul. Strażacką i Piłsudskiego, a dojazd do ul. Klasztornej i Wesołej będzie wyznaczony dwukierunkowo od ul. Lubelskiej przez ul. Podwalną i Krakowską.

Jak informują organizatorzy Tour de Pologne, od godz. 15:00 nastąpi całkowite zamknięcie trasy przejazdu, a wjazd zawodniczek do Kraśnika nastąpi około godziny 15:30 od strony Stróży. Trasa przejazdu będzie przebiegała ulicami: Janowską, Narutowicza, Placem Wolności, a meta wyznaczona została na ul. Kościuszki. Dekoracja zawodniczek jest zaplanowana około godziny 16:00 na scenie na kraśnickim rynku.

Przywrócenie pełnej przejezdności w rejonie starego miasta jest zaplanowane na godz. 19:00. Za wystąpienie utrudnień w imieniu Miasta Kraśnik i organizatorów serdecznie przepraszamy.


Daniel Niedziałek