Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Uczniowie z SP 5 na obozie Euroweek

25.04.2023 Print

W dniach 11-15 kwietnia 2023 r. grupa trzydziestu sześciu uczniów z klas IV-VI przebywała w Międzygórzu na Ziemi Kłodzkiej, na obozie językowym Euroweek. Jest to specjalny obóz edukacyjny, który pomaga dzieciom i młodzieży rozwijać najbardziej cenione umiejętności społeczne: przewodzenia, autoprezentacji oraz pracy w zespole. W czasie trwania obozu nasi uczniowie brali udział w zajęciach prowadzonych w formie interaktywnych warsztatów, gier symulacyjnych i praktycznych ćwiczeń. Wszystkie zajęcia odbywały się w języku angielskim i prowadzone były przez wykwalifikowanych animatorów z całego świata, m.in.: z Turcji, Włoch, Hiszpanii, Gruzji, Meksyku, Zimbabwe, Kirgistanu. Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję poznać najważniejsze fakty dotyczące krajów pochodzenia wolontariuszy, współpracujących z Fundacją Euroweek, ich zwyczaje i kulturę. 
Uczestnicy obozu mogli również zwiedzać przepiękną okolicę. Odbyli wycieczkę do urokliwego Kłodzka, gdzie przewodnikiem był ulubieniec wszystkich, pochodzący z Kosowa, Kevin. 
Mimo, że program warsztatów był bardzo intensywny, trwały one od rana do godzin wieczornych, wszyscy uczniowie byli zachwyceni. Bardzo polubili wolontariuszy prowadzących zajęcia oraz nawiązali nowe przyjaźnie z uczniami innych szkół w Polsce, którzy również brali udział w warsztatach. Pożegnalne spotkanie uczestników obozu i wolontariuszy prowadzących zajęcia, zakończyło się otrzymaniem przez wszystkich dyplomów oraz certyfikatów udziału w warsztatach. Nie zabrakło wspólnych zdjęć, łez z powodu zakończenia zajęć i obietnic, że za rok spotkamy się w tym samym miejscu. 
Udział w obozie Euroweek był dla naszych uczniów doskonałą okazją do rozwijania umiejętności językowych, pomógł przełamać bariery oraz nabrać pewności siebie, niezbędnej podczas prezentacji efektów wykonywanych zadań. 
Opiekunkami uczniów podczas pobytu na obozie językowym były nauczycielki: Edyta Rostek, Aneta Tworek, Marlena Kulik. 

 
Dagmara Okulus