Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Umowa na budowę kanalizacji podpisana

27.11.2018 Print
Umowa na budowę kanalizacji podpisana

Rozstrzygnięty został przetarg na największe zadanie z dofinansowanego projektu budowy kanalizacji. Umowa z wykonawcą została podpisana 26 listopada w siedzibie KPWiK.  W podpisaniu umowy uczestniczyli : prezes KPWiK Kraśnik Waldemar Suchanek, II zastępca Burmistrza Kraśnika Dariusz Lisek oraz przedstawiciele wykonawcy, firmy Inżynieria Rzeszów  : Stanisława Stańczyk oraz Grzegorz Król.

 

Inżynieria Rzeszów specjalizuje się w pracach z zakresu budownictwa inżynieryjnego, przemysłowego a także budowie obiektów i sieci specjalistycznych. Ma także doświadczenie w realizacji inwestycji z zakresu ochrony środowiska  dofinansowanych z Unii.

 

Firma ma za zadanie zaprojektowanie i budowę sieci kanalizacji sanitarnej w poniższych rejonach Kraśnika:

 

REJON „Budzyń” ulice: Świerkowa, Piaskowa, Długa, Urzędowska;

 

REJON „Piaski/Zarzecze II” ulica Urzędowska;

 

REJON „Bojanówka” ulice: Suchyńska, Filaretów, Prusa, Bojanowska;

 

REJON „Ośrodek” ulice: Kościuszki, Cegielniana, Młyńska, Żytnia, Oboźna, Łąkowa;

 

REJON „Stacja Kolejowa” ulice: Przemysłowa, Kolejowa, Towarowa, Obwodowa, Wojskowa, Powstańców Śląskich, Lipowa, 3 – maja, Wojska Polskiego, Komisji Edukacji Narodowej, Małachowskiego, Kołłątaja, Konarskiego, Dygasińskiego, Staszica, Zakrzowiecka, Brzozowa, Gajowa, Orzechowa;

 

REJON „Zarzecze I” ulice Przemysłowa, Janowska

 

Łącznie powstanie ponad 21 km nowej sieci kanalizacji. Koszt całej inwestycji to 31 428 447, 09zł. Termin realizacji – 48 miesięcy.

 

 -  Harmonogram inwestycji musi być skoordynowany z budową drogi S-19 co jeszcze bardziej podnosi trudność tej inwestycji – powiedział Grzegorz Król. Dlatego realizacja zaczyna się  właściwie od razu po podpisaniu umowy. W pierwszej kolejności wykonany musi zostać ok. 500-metrowy odcinek na ul. Kolejowej.

 

W następnej kolejności firma przystąpi do prac projektowych na pozostałych odcinkach. Przedstawiciele firmy szacują, że większość prac budowlanych odbywać będzie się w 2020 i 2021 roku.

 

 - Będziemy starać się, żeby niedogodności dla mieszkańców wynikające z przeprowadzania tak dużej inwestycji były jak najmniejsze – zapowiada Grzegorz Król z Inżynierii Rzeszów.

 

Dlatego też  na przykład prace na ul. Urzędowskiej  będą prowadzone w pasie zieleni wzdłuż ulicy, techniką bezwykopową, żeby nie niszczyć nowej nawierzchni drogi. Pozwoli to też na mniejsze utrudnienia w ruchu.

 

Po zrealizowaniu inwestycji szansę na podłączenie się do kanalizacji będzie mieć kilka tysięcy mieszkańców miasta. Budowa ta pozwoli też uzyskać wymagany przez Unię poziom skanalizowania miasta.

 

Kraśnickie przedsiębiorstwo otrzymało na budowę kanalizacji dofinansowanie z Narodowego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej. Szacowana całkowita wartość projektu pod nazwą Budowa sieci kanalizacji sanitarnej w aglomeracji Kraśnik to 46 291 400,48 zł, natomiast dofinansowanie wyniesie 22 595 998,46zł.

Admin
Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji