Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Unijne środki na infrastrukturę nad Zalewem Kraśnickim

14.09.2020 Print
Unijne środki na infrastrukturę nad Zalewem Kraśnickim

Burmistrz Wojciech Wilk podpisał z marszałkiem województwa lubelskiego Jarosławem Stawiarskim umowę na dofinansowanie rozbudowy infrastruktury nad Zalewem Kraśnickim. 

- Z jednej strony chcemy nadrobić zaległości związane z właściwym wyeksponowaniem zabytkowego pieca do wypału cegieł, który został odkryty 12 lat temu – wyjaśnia burmistrz Kraśnika. - Obiekt z XVI w. jest potwierdzeniem wielowiekowej tradycji produkcji cegły i innych przedmiotów z gliny i może wreszcie, dzięki naszemu projektowi, stać się atrakcją turystyczną. 

Z myślą o osobach odpoczywających nad Zalewem, miasto planuje również zakup dwóch kontenerów sanitarnych z toaletami i natryskami zewnętrznymi, trzech zadaszonych wiat turystycznych z miejscem na grilla, wieży ratowniczej, 2 przebieralni, stołów do gier planszowych oraz 30 sztuk parasoli zlokalizowanych na plaży, z możliwością demontażu na okres zimowy. 

Projekt zostanie zrealizowany w przyszłym roku. Dofinansowanie unijne wynosi 1 162 386 zł, a z dodatkowymi środkami z budżetu państwa jest to kwota 1 299 254,19 zł, co stanowi 95% kosztów realizacji. 

Daniel Niedziałek