Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

W Kraśniku powstaną mieszkania czynszowe

21.07.2021 Print
Zdjęcie - W Kraśniku powstaną mieszkania czynszowe

Wczoraj w siedzibie Krajowego Zasobu Nieruchomości burmistrz Wojciech Wilk podpisał porozumienie dotyczące budowy mieszkań czynszowych. Miasto Kraśnik wniesie swój wkład w powstanie spółki, którą zarządzać będzie KZN.

- Nasz wkład to nieruchomości, na których będą budowane bloki mieszkalne. Przedstawiliśmy propozycję dotyczącą kilku działek, do wyboru w dzielnicy fabrycznej, na Piaskach i na Osiedlu Kolejowym.

Chcemy na początku zbudować 200 mieszkań lub więcej, jeśli będzie takie zapotrzebowanie. W sierpniu przedstawię projekty uchwał w tej sprawie - mówi burmistrz Wilk.

Docelowo KZN chce utworzyć tzw. SIM, czyli Samorządową Inicjatywę Mieszkaniową obejmującą takie miasta, jak Kraśnik, Janów i Opole Lubelskie. Budowa mogłaby rozpocząć się w drugiej połowie przyszłego roku.

Oferta mieszkaniowa będzie skierowana do osób i rodzin, które nie mają zdolności kredytowej, zbyt wysokie zarobki, aby przysługiwało im mieszkanie komunalne, ale mają tzw. zdolność czynszową. Preferowane będą rodziny przynajmniej z jednym dzieckiem oraz osoby starsze.  


Daniel Niedziałek