Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Wernisaż wystawy „Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów” już 3 marca w CKiP

24.02.2023 Print

Po raz kolejny w Kraśniku, w Centrum Kultury i Promocji, zaprezentowana zostanie wystawa „Piękno przyrody w obiektywie lubelskich fotografów”. Tworzą ją fotografie wykonane przez członków Okręgu Lubelskiego Związku Polskich Fotografów Przyrody. Podobną wystawę, będącą pewnym przeglądem corocznej twórczości lubelskich fotografów, Okręg Lubelski pokazuje co roku.
Na wystawie w CKiP w Galerii Trójka będzie można zobaczyć 40 fotografii, na wydrukach w rozmiarach ok. 60x90 cm. Składają się na nią różnorodne tematycznie i stylistycznie prace ukazujące szeroki wachlarz zainteresowań Autorów. Od makrofotograficznych zbliżeń po rozległe krajobrazy. Od scenek rodzajowych z życia ptaków po fotograficzne abstrakcyjne. Wśród autorów jest także dwóch Kraśniczan, będących członkami Związku Fotografów Przyrody: Marek Nasiadka i Grzegorz Jankowski.
Związek Polskich Fotografów Przyrody jest ogólnopolskim stowarzyszeniem twórczym skupiającym około 500 aktywnych fotografów, łączących pasję fotograficzną z podziwem i szacunkiem dla Natury. Celem Związku jest rozwój fotografii przyrodniczej i jej upowszechnianie oraz aktywne uczestnictwo w ochronie środowiska.
Oprócz wystaw, pokazywanych w wielu miejscach w Lublinie i na Lubelszczyźnie, członkowie Okręgu regularnie spotkają się, wyjeżdżają na plenery i warsztaty fotograficzne co stanowi doskonałą podstawę dla skupiania się ludzi, którzy łączą zamiłowanie do fotografii z misją propagowania i ochrony środowisk naturalnych.
Wernisaż wystawy odbędzie się 3 marca 2023 r. o godz. 18.00 w Galerii Trójka Centrum Kultury i Promocji, przy Al. Niepodległości 44.


Dagmara Okulus