Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Wnioski programu 500+ od kwietnia można składać papierowo

07.04.2021 Print

Trwa nabór wniosków o ustalenie prawa do świadczenia wychowawczego z programu „Rodzina 500+” na nowy okres świadczeniowy 2021/2022 rozpoczynający się  1 czerwca 2021 r. 
 

W wersji elektronicznej można je składać od lutego, natomiast od 1 kwietnia osoby, które nie mają możliwości złożyć wniosku przez internet, mogą wypełnić i złożyć go w wersji papierowej. Wniosek można złożyć osobiście w kancelarii Urzędu Miasta, wysłać pocztą na jego adres (ul. Lubelska 84, 23-200 Kraśnik), lub pozostawić w skrzynkach podawczych, które znajdują się przed wejściem do Urzędu Miasta oraz w Centrum Kultury i Promocji. Prosimy o wypełnianie wniosków czytelnie, pismem drukowanym. Ważne także jest wpisanie aktualnego numeru telefonu do kontaktu w razie złożenia niepełnego lub błędnego wniosku. 
 

Cały czas można składać wnioski także drogą elektroniczną, do czego zachęcamy, ze względu na panującą pandemię. 

Aby zachować ciągłość wypłaty świadczenia wychowawczego i otrzymać świadczenie w czerwcu 2021 r., wniosek należy złożyć w terminie do 30 kwietnia 2021 r.
 

Jeżeli wniosek zostanie złożony do końca czerwca 2021 r., to świadczenie wychowawcze zostanie wypłacone z wyrównaniem od 1 czerwca 2021 r. Złożenie wniosku po 30 czerwca 2021 r. będzie skutkowało przyznaniem świadczenia od miesiąca złożenia wniosku.

Formularze wniosków są dostępne w kancelarii Urzędu Miasta Kraśnik. Można je także pobrać i wydrukować samodzielnie –plik do pobrania znajduje się pod artykułem.
Przyznanie świadczenia wychowawczego nie wymaga wydania decyzji administracyjnej. Osoby ubiegające się o świadczenie otrzymują informację o jego przyznaniu na podany we wniosku adres e-mail. Jeśli jednak takiego adresu zabraknie, to informację o przyznaniu świadczenia można uzyskać osobiście w urzędzie, lub pod numerem telefonu 81 825 15 39. Nieodebranie takiej informacji nie będzie wstrzymywało wypłaty świadczenia z programu „Rodzina 500+”.