Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

​Worek medali karateków z Mistrzostw Polski

18.04.2023 Print

Sukcesem zakończyły się dla kraśnickiego Klubie Karate Tradycyjnego Chidori Mistrzostwa Polski. Zawodnicy KKT Chidori zdobyli łącznie 33 medale i zajęli jako klub czwarte miejsce w Polsce.

Mistrzostwa Polski w Karate Tradycyjnym odbyły się w dniach od 14 do 16 kwietnia w Wieliczce. Startowało w nich ponad 700 najlepszych zawodników z całej Polski. Organizowane były przez Polską Unię Karate i AKT Niepołomice.
Chidori reprezentowała 46 osobowa grupa karateków. Wszyscy zaprezentowali znakomita formę.
- Jestem bardzo zadowolony z występu naszych zawodników. Wszyscy pokazali się znakomicie. Ponownie okazało się że jesteśmy jednym z najlepszych klubów w Polsce. To nasz wspólny sukces na który złożyła się ciężka praca i wiele wyrzeczeń mówi Marek Bury trener i Prezes KKT Chidori.

Zawodnicy trenujący w Kraśniku zdobyli z tej puli aż 12. Ponownie wysoką formę zaprezentowała Natali Najs ktoś wróciła z czterema srebrnymi medalami Mistrzostw Polski . ( Kata indywidualne, kata drużynowe, kumite i fukugo). Natalia jest stypendystką Burmistrza Miasta Kraśnik.
Po dwa medale przywieźli Patrycja Siek srebro kata drużynowe i brąz w En bu oraz Aleksander Plapis brąz w kata drużynowym i enbu.
 Agata Miecznikowska wywalczyła srebrny w kumite drużynowym i czwarte w indywidualnym. Srebrne krążki wywalczyły też w kata drużynowym Iga Kowal, Jagoda Sieradzka i Antonina Włodarczyk.
Teraz zawodników Chidori czeka jeszcze jeden ważny turniej Puchar Polski w kata i kumite drużynowym Ogólnopolskie Zawody Dzieci i Mistrzostwa Polski Weteranów. Odbędzie się on 28 mają w Kraśniku.