Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Wsparcie dla Szpitala Powiatowego i kraśnickiej policji

23.09.2020 Print
Wsparcie dla Szpitala Powiatowego i kraśnickiej policji

Rada Miasta zdecydowała wczoraj o zmianach w tegorocznym budżecie. Szpital Powiatowy otrzyma 100 tys. zł na zakup histeroskopu, a kraśnicka policja środki na zakup radiowozu z wideoradarem.
Histeroskop umożliwi wykonanie precyzyjnych, najdokładniejszych badań ginekologicznych wykazujących większe nieprawidłowości niż te z obrazu ultrasonograficznego (USG). Jest to więc bardzo cenne narzędzie diagnostyczno-zabiegowe, także w przypadku niepłodności. Dyrektor SP ZOZ Piotr Krawiec poinformował również radnych o działaniach zmierzających do utrzymania w strukturze szpitala oddziału położniczego i podziękował władzom miasta za wsparcie finansowe, jakiego wiosną udzielono SP ZOZ na walkę z COVID-19 (300 tys. zł).

Rada Miasta zabezpieczyła także 42 500 zł na zakup dla policji radiowozu z wideoradarem: - Uzgodniliśmy wcześniej z marszałkiem WL Jarosławem Stawiarskim i starostą Andrzejem Rollą, że do tego zakupu dołożymy się wspólnie z Powiatem Kraśnickim i Województwem Lubelskim - wyjaśnia burmistrz Wojciech Wilk.   

Daniel Niedziałek