Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Wspólna akcja Urzędu Miasta i Wojsk Obrony Terytorialnej dla seniorów

17.03.2020 Print
Wspólna akcja Urzędu Miasta i Wojsk Obrony Terytorialnej dla seniorów

Miasto Kraśnik uruchamia bezpłatną pomoc w zakupach i codziennych sprawach dla seniorów, osób niepełnosprawnych, samotnie żyjących, kombatantów. Będzie współpracować z żołnierzami Wojsk Obrony Terytorialnej. 

 

Kompletowany jest zespół wolontariuszy odpowiadających na zgłoszenia osób, które ze względu na stan zdrowia i wiek mają problemy z codziennym funkcjonowaniem: - Okazujmy wzajemne wsparcie i zrozumienie – mówi burmistrz Wojciech Wilk. - Pomagajmy osobom starszym, sąsiadom i członkom naszych rodzin, o których właśnie teraz musimy szczególnie pamiętać. Ważne są każde oznaki solidarności, tak, aby seniorzy nie czuli się osamotnieni, pozbawieni pomocy i bezradni.       

 

Burmistrz nie tylko apeluje do mieszkańców o wzajemne wspieranie się. Urząd Miasta kompletuje grupę wolontariuszy, którzy pomogą konkretnym osobom. To akcja organizowana wspólnie z 22. Batalionem 2. Lubelskiej Brygady Obrony Terytorialnej, która oddaje do dyspozycji swoich żołnierzy i sprzęt, przede wszystkim zapewniający transport. Pomoc będzie udzielana po przyjęciu zgłoszenia telefonicznego. Wolontariusz zostanie umówiony na konkretną godzinę, aby pomóc potrzebującemu w zrobieniu zakupów w sklepie czy aptece, wyprowadzeniu psa na spacer, wyrzuceniu śmieci itp. Każdy z nich zostanie wyposażony w identyfikator, jego tożsamość będzie można potwierdzić także przez infolinię.

 

- Zachęcamy osoby starsze, potrzebujące pomocy, do zgłaszania swoich potrzeb – mówi burmistrz Kraśnika. - Zachęcamy również potencjalnych wolontariuszy do zgłaszania się na infolinię, jeśli chcą włączyć się do akcji. Nie wiemy, jak rozwinie się sytuacja w kraju i w naszym mieście, dlatego chcemy zaangażować w te działania jak najwięcej osób. Ogromnym wsparciem jest pomoc WOT, ale liczymy również na wolontariuszy związanych z organizacjami pozarządowymi działającymi w Kraśniku.         

 

Uruchomione zostały już dwa numery telefonów, pod które można zgłaszać się od poniedziałku do piątku w godzinach od 8.00 do 17.00. Numer telefonów to: 722 361 960 i 575 979 300.

Daniel Niedziałek