Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Wzorcowe Rodzinne Ogrody Działkowe

20.07.2021 Print
Wzorcowe Rodzinne Ogrody Działkowe

W Kraśniku jest ponad 800 działek na 6 ogrodach działkowych. Dla wszystkich właścicieli i ich rodzin są one prawdziwymi skarbami, dzięki którym mogą wypoczywać, miło spędzać czas na świeżym powietrzu, wreszcie uprawiać smaczne, zdrowe owoce i warzywa. Nieprzypadkowo przedstawiciele kraśnickich Rodzinnych Ogrodów Działkowych gościli w niedzielę na Festiwalu „Ziemia Kraśnicka Pełna Skarbów”, zorganizowanym przez Lokalną Grupę Działania Ziemi Kraśnickiej.
 
Podczas imprezy rozstrzygnięto konkurs na „Wzorcowy Rodzinny Ogród Działkowy 2021”. Burmistrz Wojciech Wilk wspólnie z przewodniczącą Rady Miasta Dorotą Posyniak złożyli uczestnikom gratulacje i wręczyli nagrody.
 
Wybór nie był prosty, dlatego przyznane nagrody finansowe są przybliżone, od 2 700 zł do 3 100 zł. Jak na konkurs przystało pewna klasyfikacja jednak powstała. Pierwsze miejsce przyznano ROD „Północ”, drugie zajął ROD „Słoneczny”, a trzecie ROD „Stokrotka”. Wyróżnienia otrzymały ROD „Marzenie”, ROD „Suchynia” i ROD „Zarzecze”. Specjalne wyróżnienie i dodatkową nagrodę, z okazji 45-lecia istnienia, otrzymało dodatkowo „Zarzecze”.
 
- Wszystkim działkowcom życzę dobrych plonów i miłego wypoczynku na działce. Już mogę zdradzić, że jeszcze w tym roku będziemy mieli przynajmniej jedną okazję do świętowania w większym gronie, ponieważ planujemy wspólne Dożynki Ogrodów Działkowych – mówi burmistrz Wojciech Wilk.

Daniel Niedziałek