Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Zakończono konsultacje nowego rozkładu jazdy MPK

12.02.2019 Print
Zdjęcie - Zakończono konsultacje nowego rozkładu jazdy MPK

11 lutego zakończyły się konsultacje społeczne związane z nowym rozkładem jazdy autobusów MPK. Łącznie z konsultacji bezpośrednich (21.01) oraz telefonicznych i internetowych (21.01-10.02) skorzystało ponad 100 osób. Zgłaszane wnioski dotyczyły zarówno kilkuminutowych przesunięć w godzinach odjazdów, jak i kwestii technicznych, takich jak np. brak boczków wiatrochronnych na wiatach, czy uruchomienia nowych przystanków. Każdy z wniosków został osobno poddany analizie i w przypadku pozytywnej weryfikacji wdrożony w życie. Uwagi, które dotyczyły innych samorządów (np. dróg wojewódzkich, czy powiatowych) zostaną przekazane do właściwych jednostek.

 

Przypomnijmy, iż nowy rozkład jazdy MPK będzie obowiązywał od 4.03.2019 r. (pierwotnie zakładano wejście w życie 1.03.2019 r., jednakże ze względu na uwagi pasażerów, aby nowy rozkład wdrożyć od poniedziałku, a nie od piątku, datę przesunięto).

 

Projekt rozkładu jazdy zakłada usystematyzowanie godzin odjazdów między dzielnicami (szczególnie w ciągu dnia roboczego). Więcej kursów pojawi się także na ul. Janowskiej i Zaklikowskiej. Kursy niedzielne zostały dopasowane zaś do godzin mszy. Główne założenia rozkładu oparte są na analizie funkcjonowania komunikacji miejskiej w Kraśniku, którą w 2016 roku przygotowała dla Miasta Kraśnik firma Marcin Gromadzki Public Transport Consulting.

 

Projekt nowego rozkładu jazdy dostępny jest na stronie internetowej kraśnickiego MPK - www.mpk-krasnik.pl (zakładka rozkład jazdy). Po otworzeniu menu rozkładu z mapki należy kliknąć ikonkę czarnego "dymka" z czerwonym wykrzyknikiem i wybrać datę  4.03.2019.

Tekst: Maksym Bratko, Daniel Niedziałek, foto: Maksym Bratko