Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Zapaśnicy z udanym startem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

11.05.2022 Print
Zapaśnicy z udanym startem w Ogólnopolskiej Olimpiadzie Młodzieży

W dniach 4-8.05.2022 w Suwałkach odbyła się XVIII Ogólnopolska Olimpiada Młodzieży Mistrzostwa Polski juniorek, juniorów  młodszych w zapasach.

Jako pierwsze nasz klub L.U.K.S SUPLES Kraśnik reprezentowały dziewczyny w składzie 3 osobowym. W grupie dziewcząt miało prawo startu 120 najlepszych zawodniczek z całej Polski. Na 56 startujących klubów SUPLES zajął 17 miejsce. Warto dodać że nasze zawodniczki są najmłodsze w tej grupie wiekowej, więc wszystko jeszcze przed nimi.
Wyniki indywidualne:

Flis Anna 8 miejsce 58 kg
Bryczek Anna 7 miejsce 69 kg
Partyka Julia 5 miejsce 73 kg

Chłopcy  wystartowali w składzie 6 osobowym i zajęli 2 miejsce drużynowo na 64 startujące kluby.  Do startu przystąpiło 170 najlepszych zawodników z całej Polski. Indywidualnie najlepiej wypadł Pietroń Daniel zajmując 1 miejsce w kat. 48 kg. Damian ma wielkie szanse wziąć udział w tegorocznych Mistrzostwach Europy, które odbędą się w Rumunii.
Wyniki indywidualne:
Pietroń Daniel 1 miejsce 48 kg
Wójcik Roni 3 miejsce 55 kg
Michalak Eryk 3 miejsce 71 kg
Świderek Szymon 10 miejsce 80 kg
Kurzyna Wojciech 14 miejsce 60 kg
Zając Marcel 16 miejsce 60 kg
 
Już 3 rok z rzędu w tej grupie wiekowej zajmujemy miejsca na podium drużynowo w OOM.


E.Ł.