Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Zapraszamy na Bardograjkę w plenerze

08.06.2021 Print

Hej, wrażliwcy! Dobre wieści z frontu walki o przemyślane, piękne, odpowiednie (ukłon w stronę Norwida) słowo w piosence – po szesnastomiesięcznej przerwie powraca Bardograjka! 
 

Dawno ucichły echa ech ostatnich dźwięków cudownego koncertu Basi Stępniak-Wilk i jej wspaniałych muzyków. Bardograjkowicze snuli się smętnie po kątach swych domów, ukradkiem ocierając z mądrych, smutnych oczu łzy tęsknoty i z głębokim westchnieniem pytali przewrotny los: kiedyż, ach, kiedyż… I oto w czerwcu A.D. 2021 doczekali się: czterdzieste dziewiąte Spotkanie z Twórczością Bardów nastąpi lada moment i należeć będzie do Zespołu Agape z Przemyśla. W ostatnią wiosenną sobotę na scenie w Parku im. św. Jana Pawła II staną wokalistki Justyna Scheller i Marysia Feduniewicz, basistka Zuzanna Nizio, wokalista, autor tekstów i kompozytor Adam Hajduk oraz gitarzysta i aranżer Janusz Rajtmajer. Cała piątka to wierni rycerze piosenki lirycznej, mistrzowsko używający swego oręża, by ich koncerty brzmieniem i przekazem wykraczały daleko poza hałas i bezrefleksyjność współczesności. Bój swój stoczą wśród bujnej, chłodnej zieleni wieczoru u progu lata – czyż może być lepsza zachęta? 
 

Podobno nazwa zespołu determinuje jego losy – czy zatem bardograjkowa publiczność pokocha Agape miłością czystą i bezwarunkową? Wiele na to wskazuje, ale i tak najlepiej przekonać się samemu. Czekamy na Was 19 czerwca (sobota) o godzinie 19.30 w Parku Jana Pawła II, wstęp tradycyjnie wolny!

EB