Zdjęcie - Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Zapraszamy na "Bieg Po Uśmiech"

22.05.2024 Print
Zdjęcie - Zapraszamy na "Bieg Po Uśmiech"

Każdego roku mieszkańcy spotykają na terenie SOS Wioski Dziecięcej w Kraśniku, aby świętować jej istnienie i wspólnie się integrować. Okazją ku temu jest „Bieg Po Uśmiech” - impreza sportowa i rekreacyjna z blisko 30-letnią tradycją.
Stowarzyszenie SOS Wioski Dziecięce pomaga dzieciom opuszczonym, osieroconym oraz zagrożonym utratą opieki rodziców. W Polsce Stowarzyszenie działa od 1984 roku i obecnie ma pod opieką ponad 1800 dzieci. Kraśnicka Wioska Dziecięca została otwarta w 1992 r., ale idea jej powstania sięga lat 50. W ciągu 30 lat istnienia udzieliła pomocy i zapewniła rodzinne ciepło ponad 300 dzieciom.
- Już teraz serdecznie zapraszam do udziału w tegorocznym „Biegu Po Uśmiech”. Spotkamy się na wspólnym świętowaniu 8 czerwca o godz. 9.:30  - mówi burmistrz Krzysztof Staruch. - Wspólnie z dyrekcją Wioski zapraszam całe rodziny do zabawy na jej terenie, bowiem tego dnia, oprócz biegów, przygotowano sporo innych atrakcji.
Bieg główny im. Andrzeja Kandzierskiego, na trasie o długości 5 km, rozpocznie się o godz. 10:00. Zapisy tylko na stronie www.dostartu.pl. Organizator nie pobiera opłaty startowej. Natomiast na biegi dla dzieci i młodzieży, o krótszych dystansach, można będzie zapisać się w dniu imprezy od godz. 8:00.

 

Daniel Niedziałek