Kraśnicki katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

"Złota Rączka" dla seniorów

23.06.2020 Print
"Złota Rączka" dla seniorów

Seniorzy 70+ mogą ponownie skorzystać z usług „Złotej Rączki”. Program realizowany jest wspólnie z Centrum Wolontariatu w Kraśniku. 

 

W ramach programu świadczona jest bezpłatna pomoc w nieskomplikowanych pracach technicznych obejmujących drobne naprawy, nie wymagające specjalistycznej wiedzy oraz uprawnień, o małych nakładach finansowych. 30 zł to maksymalna kwota na zakup części niezbędnej do usunięcia usterki, którą ponosi miasto. W przypadku zakupu powyżej tej kwoty koszty ponosi senior.

 

Na pomoc mogą liczyć mieszkańcy miasta w wieku 70 lat i starsi, ze szczególnym uwzględnienie osób mieszkających samotnie lub z drugą starszą osobą w podobnym wieku.

 

Zgłoszenia usterek do naprawy przyjmowane są pod numerem telefonu 724 708 148 od poniedziałku do piątku w godz. 10:00 – 16:00. Chodzi m.in. o takie usługi, jak: wymiana baterii, regulacja drzwi i okien, naprawa spłuczki i cieknącego kranu, udrożnienie zapchanych odpływów, mocowanie luster, karniszy, uchwytów itp.  Można z nich skorzystać więcej niż jeden raz. 

 

Pracownik wykonujący naprawy i instalacje będzie miał ze sobą identyfikator, a jego tożsamość można potwierdzić także telefonicznie pod numerem 724 708 148.

 

W związku z zagrożeniem epidemiologicznym dotyczącym wystąpienia pandemii koronawirusa SARS-CoV-2 w Polsce, realizacja programu odbywa się zgodnie z wytycznymi Głównego Inspektoratu Sanitarnego i Ministerstwa Zdrowia, w szczególności w zakresie stosowania środków ochrony osobistej, mających na celu zapewnienie bezpieczeństwa wszystkich osób uczestniczących w programie.  

Daniel Niedziałek