Katalog firm i instytucjiKraśnicki katalog firm i instytucji

Zmarł Leszek Biegaj. Był radnym i członkiem Zarządu Miasta

06.04.2021 Print
Zmarł Leszek Biegaj. Był radnym i członkiem Zarządu Miasta

Zmarł Leszek Biegaj, kraśnicki radny kilku kadencji i członek Zarządu Miasta. Miał 84 lata. 


Leszek Biegaj w roku 1994 został radnym Rady Miasta Kraśnik i wszedł w skład Zarządu Miasta kierowanego przez burmistrza Antoniego Pyzika. Ponownie został radnym w 1998 roku, startując z listy AWS. Po raz kolejny też wszedł w skład ZM, którym kierował burmistrz Piotr Czubiński. W roku 2006 kraśniczanie obdarzyli go zaufaniem po raz kolejny - w V kadencji reprezentował klub radnych PiS.


Starsi mieszkańcy Kraśnika pamiętają zmarłego także jako sportowca. W latach licealnych grał w piłkę nożną w zespole „Spójnia” Kraśnik. Należał też do grona czołowych w mieście siatkarzy. Po maturze podjął studia na Akademii Rolniczo-Technicznej w Olsztynie. W trakcie nauki trenował siatkówkę w drużynie AZS Kortowo Olsztyn, z którą w sezonie 1964/1965 awansował do ekstraklasy. W trakcie studiów poświęcał się też innej pasji, był solistą w uczelnianym zespole pieśni i tańca. Po ukończeniu ART podjął studia w Gdańsku, na wydziale stomatologicznym. Po studiach podjął pracę w Lublinie, gdzie krótko kontynuował karierę siatkarską w AZS Lublin.


Na zdjęciu, radni II kadencji. Przy stole od lewej siedzą: Krzysztof Almert, Antoni Pyzik, Marian Tracz, Leszek Biegaj, Anna Zbytniewska, Leopold Makuch, Ewa Kędra.
Autor: Mirosław Sznajder 

 
Daniel Niedziałek